Sahibinden'de sattığım laptopu yabancılar satın almak istiyor

yigitcarikci

Picopat
Laptopumu sahibinden de satmaya karar verdim ancak hiçbir Türk satın almak istemedi. Mesajlarıma baktığımda yabancı birinin laptopla ilgilendiğini öğrendim ona mail yoluyla ulaştım fiyatta 13.000 TL'ye anlaştık fakat güvenemiyorum adresini gönder fedex shipping ile kapından aldıracağım dedi. Sizce güveneyim mi? İlk önce parayı gönderirim dedi ben de dolar veya TL olarak mı ödeyeceksiniz ve hangi banka ile parayı transfer edeceksiniz diye sordum cevap bekliyorum sizce güveneyim mi?

Baş-ül Adam

Centipat
Yer
Black Mesa
Ben olsam güvenmezdim. N'olur n'olmaz.

LUCIMAZE

Hectopat
Yer
Los Angeles
Dolandırıcı hocam onlar. Sakın ürününüzü göndermeyin. Bu şekil de dolandırılan çok fazla kişi var.

BuraQ84

Centipat

;)

mühendizz

Hectopat
Laptopumu sahibinden de satmaya karar verdim ancak hiçbir Türk satın almak istemedi. Mesajlarıma baktığımda yabancı birinin laptopla ilgilendiğini öğrendim ona mail yoluyla ulaştım fiyatta 13.000 TL'ye anlaştık fakat güvenemiyorum adresini gönder fedex shipping ile kapından aldıracağım dedi. Sizce güveneyim mi? İlk önce parayı gönderirim dedi ben de dolar veya TL olarak mı ödeyeceksiniz ve hangi banka ile parayı transfer edeceksiniz diye sordum cevap bekliyorum sizce güveneyim mi?
Hocam birebir arkadaşım yaşadı bir banka açığı ile dolandırılıyorsunuz. Nasıl olabildiğini anlamadım ama para hesabınızda görünüp sonra çekilebiliyormuş böylece üründe gitmiş oluyor. İtibar etmeyin.

Yukarı