Şahsıma gelen tehdit maili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

156318

Kilopat
Makaleler
5
Elim ayağım titriyor, psikolojim alt üst oldu. Bu yazıyı bile şu an zor yazıyorum. Bu bahsettiğim mailde benim sıkça kullandığım bir şifre yazıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Bu şifreyi eskiden kullanıyordum, şu anki şifrem ise ona benziyor. Bana 1055 dolar gönder yoksa benim kötü görübtülerimi paylaşacağını söylüyor. Malum sitelere girdiğimi söylüyor ve o siteden RDP ile kamerama erişiğini söylüyor ve bundan sonra ise bu kötü amaçlı yazılımın messengerımdan e mailimden ve facebookumdan kişilerime eriştiğini ve eğer bu parayı atmazsan onlara atacağını söylüyor. Çift ekranlı bir goruntu oluşturmuş birinde benim izlediğim şey birinde ise benim görüntülerim varmış. Kanıt istersem ise bu goruntuleri 8 kişiye atacağını ve ondan sonra gondereceğini söylüyor. Kanunlara girersem ise gönderilen e postanın hacklendiğni ve izinin sürülemeyeğini söylüyor. Metin İngilizce yazılmıştı. Bu metini elim titreye titreye yazdım. Size tavsiye sakın güvenirliğinden emin olmadığınız sitelere girmeyin veya programları kurmayın. Posta spama düşmüştü. Bu mesaj ı know ile başlıyor.
tehdit.png

Son düzenleme:
Ellerinde kanıt olsa sana gösterirlerdi bu bir. İkincisi ise salağa yatıp dediklerinden hiçbir şey anlamadığını söyle salla gitsin.

Edit: Sakın ola para göndermeye kalkmayın, olta atmışlar bildiğin ya tutarsa hesabına. Kim bilir aynı mail daha kaç kişiye gitti belli başlı şeyleri değiştirerek. Maktu bir mail var bazı yerlerini değiştirip gönderiyorlardır millete.

Son düzenleme:
Bu şifrenin başka bir varyasyonunu kullanıyorum şu an, ona benziyor. Ne e posta şifrem ne Facebook ne Instagram şifrem o.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana "fake" gibi geldi. 2010'da falan mıyız ki kameraya erişebilsin? Uzak masaüstü bağlantısı kurmak zaten Microsoft'tan yardım istesen bile zor bir rezillik.

Bu şifrenin başka bir varyasyonunu kullanıyorum şu an, ona benziyor. Ne e posta şifrem ne Facebook ne Instagram şifrem o.

Muhtemelen bir toplu veritabanında mail adresiniz ve şifreniz açığa çıktı. O da sosyal mühendislikle sizi dolandırmaya çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky IS ve MBAM ile tarama yapın. Bütün şifrelerinizi o sistemle bağlantılı olmayan bir cihaz ile değiştirin ve farklı bir internet ile (Hücresel Veri vb.). 2AD açın. Korsan, warez kullanmayın. İmzamda bulunan rehberime bir bakın. Fishing olabilir o ihtimal var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı