Şahsıma hakareti nasıl savcılığa verebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Durumu olmayabilir bu kadar parayı ödeyebilmek için.

Böyle boş tartışmalara giriyorsunuz, sonra hakaret duyduğunuzda mahkemeye, dava açmaya, şikayet etmeye koşuyorsunuz.

Sizin gibileri anlamıyorum, konuşmayı orada bitirip "engelle" kısmına basarsanız böyle şeyler yaşamazsınız.

İsterseniz şikayet edin, ama çok fazla sonuç elde edemezsiniz.

Böyle boş tartışmalara giriyorsunuz, sonra hakaret duyduğunuzda mahkemeye, dava açmaya, şikayet etmeye koşuyorsunuz.

Sizin gibileri anlamıyorum, konuşmayı orada bitirip "engelle" kısmına basarsanız böyle şeyler yaşamazsınız.

İsterseniz şikayet edin, ama çok fazla sonuç elde edemezsiniz.
Evet hocam haklısınız. En doğrusu o. Bundan sonra kimse ile böyle tartışmalara girmeyeceğim. Kime neyi kanıtlayacaksam 😐

Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün bir teknoloji sayfasında, Instagram platformunda bir konu geçti. i5 9400F'in i3 10100F'den çok daha iyi olduğu ile alakalı. Ben de arkadaşa i3'ün daha iyi olduğunu savundum. Dm üzerinden testleri attım. O da büyü de öğren dedi. Büyük ihtimal ile küçük bir kardeşimiz. Ardından tüm önemli değerlerime ağır hakaretler etti. Ben de hemen konuşmaların SS'ini aldım saat ile birlikte. Şimdi arkadaşı mail yolu ile savcılığa vermek istiyorum. Mail yolu ile savcılığa suç duyurusunda bulunabilir miyim ya da avukat vs lazım mı?

Hakaret davasını reşit değilsen ailen ile birlikte bölgendeki cumhuriyet başsavcılıgına gidecen başsavcılık dosyayı onaylarsa davayı o zaman açabilirsin. Öyle şikayet edeyim dava olsun muhabbeti yok sende onlara ettiğin en ufak bir kelimeden karşı dava yeme şansın da olur. Ve cidden bu yaşta böyle boş şeylerle uğraşma tartışma olduğunda saygı çerçevesini geçmeye başladıysa çekil oradan veya engelle. Bu işlemci iyi bu kötü, seni ilgilendirmez. Sen fikrini söyle çekil. Millet ile uğraşmaya değer mi? Karşındaki kendi fikrini doğru demek için her şey yapar çünkü boşuna kürek çekersin.

Ailene git söyle onlar verirlerse veririler reşit değilsiniz. Ayrıca aileninde böyle bir konu ile uğraşacağını zannetmem. Sosyal medya bu tip insanlarla kaynıyor. Yediğimiz küfrün haddi hesabı yok ben şahsen engelleyip geçiyorum. Sizde öyle yapın değmez uğraşmaya.

Evet hocam haklısınız. En doğrusu o. Bundan sonra kimse ile böyle tartışmalara girmeyeceğim. Kime neyi kanıtlayacaksam 😐

Sana diyeceğim tek bir şey var. Gerek sosyal medya da gerek diğer mecralar da o kadar fazla böyle kişi var ki. kimisinin yaşı küçük kimisinin büyük. Eğer hepsiyle uğraşmaya kalksan ya da kavga etsen başını telefondan bilgisayardan kaldıramazsın. Şimdi bak görüyor musun bir konu açtığında bile dalga geçenler de var yardım etmeye çalışanlar da tartışanlar da. Dakikalar içerisinde 4 sayfa konu oldu o yüzden değmez Bu arada yasal olarak baktığımızda ikinizde küçük olsanız bile fark etmiyor. Eğer ortada hakaret var ise hakkını ailen ile arıyabilirsin. Peki ne yaparlar hiçbir şey. Uyarırlar ya da para cezası verirler ancak olan ikinize de olmaz ailelerinize olur çünkü reşit değilsiniz. Peki değer mi? Hayır değmez.

Konuyu uzatmaya gerek yok. Aklınızda bir fikir oluşmuştur diye tahmin ediyorum.

İnternet burası diyen arkadaşlara şunu söylemek isterim: Burayı bu hale getiren bizleriz. Eğer bugüne kadar 1 veya 2 kişi bu yaptıkları için sağlam bir ceza alsaydı, bugün klavye arkasından konuşmak bu kadar rahat olmazdı :)

Linkini bıraktığım yere giriniz. Sonrasında "İşlemler" bölümünden "İhbar" üstünden şikayet oluşturabilirsiniz. Zaten dava işini diğer dostlarım açıklamış.

İyi forumlar dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı