Sahte bilgi ile forumda hesap açmak suç mudur?

Yani eğer birini taklit etmeden benim gibi hayal ürünü irisi üstüne hesap açarsanız bir şey olmaz. Hatta forumun %90'ının yaşının doğru olmadığına yemin ederim hatta kanıtlarım da.
Ama sahte bilgiden kastınız nedir, eğer gerçek biri üstüne sahte hesap açarsanız ağır olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani eğer birini taklit etmeden benim gibi hayal ürünü irisi üstüne hesap açarsanız bir şey olmaz. Hatta forumun %90'ının yaşının doğru olmadığına yemin ederim hatta kanıtlarım da.
Ama sahte bilgiden kastınız nedir, eğer gerçek biri üstüne sahte hesap açarsanız ağır olabilir.

Welcome back, commander!

Hocam, internette istediğiniz bilgiyi vermeyebilirsiniz. Sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şöyle diyim; isim, yaş, cinsiyet, doğum tarihi gibi bilgilerin uyduruk girilmesinden dolayı bir şey yapılabilir mi?

Sorma sebebim şu; kadınlar kulübünde sahte hesap kurdum. Bu sebep ile merak ettim. :)

Gerçek birinin adını kullanarak veya herhangi bir nickname ile suç teşkil edecek şeyler yapılırsa 1 ile 4 sene arasında hapis cezası veya yaptığı şuça göre adli para cezası vardır.Yani kısaca ortaca bir suç varsa cezai yaptırımıda vardır.Buna forum siteleri twitter, instagram vs de dahil olmak üzere..

Şöyle deyim; isim, yaş, cinsiyet, doğum tarihi gibi bilgilerin uyduruk girilmesinden dolayı bir şey yapılabilir mi?

Sorma sebebim şu; kadınlar kulübünde sahte hesap kurdum. Bu sebep ile merak ettim. :)

Hayır, benimkilerin hepsi uyduruk mesela.
Aga senin ne işin var kadın kulübünde sahte hesap ile :D ?

Geri
Yukarı