Hazır sistemle gelen ürünler garanti kapsamına dahil edilmiyor

Mito_26

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Orijinal ile değişim veya para iadesi olmazsa mutlaka git.

Bu arada CrystalDiskInfo görüntüsü de paylaş.
Merhabalar abi, konuyla alakasız ama şuanda hazır sistemle birlikte gelen ürünlerde arızalı ürünler oluyor ve garanti kapsamına dahil edilmiyor. Bununla ilgili bizimde sesimizi duyurabilir misin lütfen?

Nasıl bir olay geldi başına örnek verir misin?

Tekrardan merhaba abi, Gaming.gen adresinden 22.02.2023 tarihinde tarafıma ulaşan hazır sistemle birlikte gelen üründe, ekran kartım ayıplı ürün olarak tarafıma ulaştı abi, kargo kutularında hasar olmadığı için tutanak tutturmadan teslim aldım. Ancak ürünün backplade kısmında ortasında 1-2 Cm'lik kamburluk vardı (eğiklik) demek daha doğru olur. Bunu satın aldığım yere bildirdim ve 27.02.2023 tarihinde ancak dönüş aldım ve ürünü gaming.gen adresine anlaşmalı oldukları kargo firması ile yolladım. Teknik servis ürüne tutanak tutup ASUS servisine yolladı. Fiziksel hasar olduğu içinde ürün garanti kapsamından çıkartıldı, Gaming.gen adresinden değişim ya da onarım talep ettim ancak hiçbir şekilde dönüş alamadım. Her aradığımda iletişim sorunu yaşadım ve olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmadı üst yöneticilere soracaklarını ve ona göre aksiyon alacaklarını söylediler. Öğrenci olduğum içinde Online derslerim ve ödevlerim olduğundan dolayı ailemle görüşüp ASUS servis ücretini bireysel olarak ödedik ve şu anda ürünün tamir olmasını bekliyoruz. Formda benden başka (acres) kullanıcı adlı bir arkadaşın daha başına gelmiş abi oda konu açmış orada arkadaşlar ile konuştuk ve ekran kartlarının durumu benzer onda sorun daha sonradan ortaya çıkmış. Benim basımdan geçen süreç çok uzadı ve markaya güvenerek yaptığım alışverişte mağdur olan ben oldum abi. Umarım konuyla ilgili sesimizi duyurursun abi.

Diğer arkadaşın açtığı konu (ASUS DUAL RX 6700 XT) ve görselleri bakabilirsin abi. Aynı marka ve model aynı hasar onun kartında mevcut görsellerden belli oluyor zaten.

Dosya Ekleri

• 3F2288C0-FD22-46AC-BDAE-F7838E69621F.jpeg
    3F2288C0-FD22-46AC-BDAE-F7838E69621F.jpeg
    267 KB · Görüntüleme: 26
  • E99953DD-EBA8-4266-8289-F81474CE4DFF.jpeg
    E99953DD-EBA8-4266-8289-F81474CE4DFF.jpeg
    91,6 KB · Görüntüleme: 25
  • 6666E282-8183-4A96-8640-F098CDDCF586.jpeg
    6666E282-8183-4A96-8640-F098CDDCF586.jpeg
    249,3 KB · Görüntüleme: 18
  • 214C3D9A-FF3C-449E-ADD5-112A85D2B55D.jpeg
    214C3D9A-FF3C-449E-ADD5-112A85D2B55D.jpeg
    145,9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Gaming.gen ile benzer bir sorun yaşıyorum şu an. Arızalı anakart gönderdiler iade için onlara yolladım. Telefonla görüştüğüm kişi not yazılmamış ürünle ilgili sadece arızalı olduğu için iade alınamayacağı belirtilmiş dedi. Arızası tam olarak nedir diye sorduğumda bilgisayarı toplarken siz hasar vermiş olabilirsiniz dedi. THH kararının çıkmasını bekliyorum şu an. :D

Gaming.gen ile benzer bir sorun yaşıyorum şu an. Arızalı anakart gönderdiler iade için onlara yolladım. Telefonla görüştüğüm kişi not yazılmamış ürünle ilgili sadece arızalı olduğu için iade alınamayacağı belirtilmiş dedi. Arızası tam olarak nedir diye sorduğumda bilgisayarı toplarken siz hasar vermiş olabilirsiniz dedi. THH kararının çıkmasını bekliyorum şu an. :D
Geçmiş olsun, ben sorunumu not olarak eklemiştim. Kartın arka plakasının eğri olduğunu ve termal pedlerin karta temas etmediğini belirttim, mail adresim ve gsm numarası bilgilerimi ekledim. Ancak dönüş yapılmadı ürünün akıbeti nedir diye her defasında ben ulaşmak durumunda kaldım.

Geçmiş olsun, ben sorunumu not olarak eklemiştim. Kartın arka plakasının eğri olduğunu ve termal pedlerin karta temas etmediğini belirttim, mail adresim ve GSM numarası bilgilerimi ekledim. Ancak dönüş yapılmadı ürünün akıbeti nedir diye her defasında ben ulaşmak durumunda kaldım.

Bu firmaya ulaşmak zaten sıkıntılı. Asla maillere cevap vermiyorlar. Telefonla arasan 1 saat sıra bekliyorsun. Hakkını aramak istesen karar çıkması aylar sürüyor o sürede de bilgisayarsız kalıyorsun. Fiyat uygun olsun diye farklı sitelerden parça toplama hatasını bir daha asla yapmam. Fakat sizin durumunuz daha farklı bu yüzden tavsiyem hem kargoyu alırken hem de kutularını açarken tüm parçaları kontrol edip video kaydına almak. Diğer türlü suçu sürekli alıcıya atıyorlar.

Bu firmaya ulaşmak zaten sıkıntılı. Asla maillere cevap vermiyorlar. Telefonla arasan 1 saat sıra bekliyorsun. Hakkını aramak istesen karar çıkması aylar sürüyor o sürede de bilgisayarsız kalıyorsun. Fiyat uygun olsun diye farklı sitelerden parça toplama hatasını bir daha asla yapmam. Fakat sizin durumunuz daha farklı bu yüzden tavsiyem hem kargoyu alırken hem de kutularını açarken tüm parçaları kontrol edip video kaydına almak. Diğer türlü suçu sürekli alıcıya atıyorlar.
Doğrudur hocam iletişim sıkıntısı gerçekten var, benim elimde kutu açılış videoları var ancak bunu benden talep eden olmadı bu süreçte. THH gidip video ve görsellerin olduğunu söyledim ancak bilir kişinin kararını olumlu yada olumsuz yönde etki etmesinin zor olduğu söylendi. Bende kararın ne kadar sürede alınacağını sordum sürenin kesin olmadığı ancak 6 aydan öncede karara bağlanmayacağını söylediler.

Doğrudur hocam iletişim sıkıntısı gerçekten var, benim elimde kutu açılış videoları var ancak bunu benden talep eden olmadı bu süreçte. THH gidip video ve görsellerin olduğunu söyledim ancak bilir kişinin kararını olumlu ya da olumsuz yönde etki etmesinin zor olduğu söylendi. Bende kararın ne kadar sürede alınacağını sordum sürenin kesin olmadığı ancak 6 aydan önce de karara bağlanmayacağını söylediler.

Siz ürünü çoktan tamire yollamışsınız. Bir yandan iyi kullanacak bir bilgisayarınız olacak. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür. Ben parçaları farklı sitelerden aldığım için toplama konusunda yardımcı olmadı hiçbir firma. Bu sebeple hepsini iade etmeye kalktım fakat yine bin pişman oldum. Sonuç lehime çıkarsa eğer paylaşacağım burada. Tahmin ettiğimden hızlı ilerliyor THH süreci ama bakalım neler olacak. Başvurduğum gün savunma istendi tam 1 ay sonra da savunmaları geldi. Sonuç ne zaman çıkar mechul.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı