Sahte Zippo Çakmak Alınca Ne Olur?

mustafadr12

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, abime bi hediye almayı düşünüyorum. Zippo'nun sitesine baktım çakmai fiyatları 300 500 falan bir de google da aratıyorum 17 liraya bile var arasında ki fark ne? Biri orijinal biri sahte onda hem fikiriz ama 17 liraliğı alınca cebinde mi patlıyo olayı ne yani güvenilir mi?

Orijinal zippoların özel bir sıvısı olur. Altındaki pamuğa akıtırsın. Çakarsın ve yanar. Sahtelerin çoğu gazlı normal çakmaktır. Sadece zippo görünümünde. Yani sahtesini alırsan hiçbir şey olmaz. Sahte zippo demeyelim biz onlara. Zippo görünümünde gazlı çakmak diyebiliriz :)
Evet görmüştüm, Zippo benziniydi sanırsam. Peki gazlı çakmağı çaktığımızda zippo gibi yanıyo mu yoksa elini çekene kadar mı?
Genelde bildiğin gazlı çakmak oluyorlar cebinde falan patlamaz yani.
Peki bu sahte gazlı çakmaklar, normal çakmak gibi elini çekince yanması gidiyo mu yoksa yanması devam ediyo mu?

Evet görmüştüm, Zippo benziniydi sanırsam. Peki gazlı çakmağı çaktığımızda zippo gibi yanıyo mu yoksa elini çekene kadar mı?

Peki bu sahte gazlı çakmaklar, normal çakmak gibi elini çekince yanması gidiyo mu yoksa yanması devam ediyo mu?
Bilmem ki üreticiden üreticiye farklılık gösterir herhalde.

Evet görmüştüm, zippo benziniydi sanırsam. Peki gazlı çakmağı çaktığımızda zippo gibi yanıyor mu yoksa elini çekene kadar mı?

Peki bu sahte gazlı çakmaklar, normal çakmak gibi elini çekince yanması gidiyor mu yoksa yanması devam ediyor mu?

Hocam her çakmağın belirli özellikleri vardır. Yani şimdi orijinal zippolarda bir IP olur. Çaktığında o IP yanar. Kapağı kapatana kadar sönmez. Bakkallardaki 1-5 ₺'lik gazlı çakmaklarda gaz püskürtür. Siz o taşı döndürünce veya tuşa basınca alev alır ve yanar. Yani ben hiç gazlı çakmağın sürekli yananını görmedim. Ama vardır illaki.

Hocam her çakmağın belirli özellikleri vardır. Yani şimdi orijinal zippolarda bir IP olur. Çaktığında o IP yanar. Kapağı kapatana kadar sönmez. Bakkallardaki 1-5 ₺'lik gazlı çakmaklarda gaz püskürtür. Siz o taşı döndürünce veya tuşa basınca alev alır ve yanar. Yani ben hiç gazlı çakmağın sürekli yananını görmedim. Ama vardır illaki.
Tamam hocam çok teşekkür ederim size

Yeni konular

Geri
Yukarı