Sahtekar YouTuber'lar - Dini Duygu Sömürüsü

@AsjasFıdas1000 Gerçekten yazdığınız yazının her satırı çok önemli cümleler içeriyor bu sahtekarlar ile alakalı.
Youtube geçmişimi ve anasayfamı kirletmemek adına bu -kalitesiz olduğuna emin olduğum- aptal videolara tıklamaya tenezzül bile etmedim.

Ne yazık ki ülkemizde cahil ve araştırmayan insan sayısı çok fazla. Ellerinde internet gibi muazzam, çağın buluşu diyebileceğimiz bir nimet var ama gel gör ki bu cahiller gidip de salak salak işler için kullanıyorlar şu güzelim icadı.

Zaten gönülden yaratıcıya inandıklarını düşünmüyorum. Öyle bir şey varsa bile, yaratıcıları ile arasında büyük bir kopukluk var, zira yaratıcılarına karşı samimiyeti sıfır.
Sonuna kadar katılıyorum bu sözünüze.

Bu herifler gerçekten din sömürüsü yapmanın ve insanları aptal yerine koymanın vücut bulmuş hali gibi. Cinci hocalar gibi almışlar ellerine bir kamera ''Aha lan şuradan geçti cin, dur gitme oraya!'' diye söylenirken bir de sübhaneke duasını okuyorlar yalandan. Cinci hoca demişken Dabbe 4'teki Faruk Hocaya selamlar. :LOL:

Bu aptal ergenler gerçekten bir cin ile karşılaşmış olsalar durum gerçekten bundan 720° derece farklı olurdu. Altına eden mi dersin, ''anne'' diye bağıran mı dersin, ayakları ardına vura vura koşan mı dersin kim bilir ne dersin o an...

Alacaksın eline Kuran'ı açacaksın Cin suresini, anlasınlar cinlerine ne tür varlıklar olduklarını ama dur bir dakika bunlar acaba hiç ellerine okumak için kitap almış mıdır? Yahut okuma bilirler mi? Okusa da kapasite anlamak için yetecek midir? Kafamda deli sorular. :D

Hayatımda hiçbir cin ile karşılaşmadım fakat eminim ki cinler arasında bunlardan daha imanlı olan Müslüman cinler vardır.

Kardeşim bir de milyonlarca insan gece çalışıyor ekmek parası için, e o zaman bu aptallara göre o insanlar gecenin her vakti paranormal olaylar yaşıyorlar. Bak korktum ama şimdi. :ROFL:

Uzun lafın kısası böyle kalitesiz, boş içerikli, amatörce, insanı aptal yerine koymayı amaç edinmiş ve bundan para kazanma ümidi beslemiş, Youtube'u kullananların zeka seviyesinin gerilemesine sebep olan böyle IQ'suzların videolarını görürseniz tıklamayın, izlemeyin, paylaşmayın ve en iyisi uzak durun ne bileyim rapor-şikayet edin ilgili platforma.

Böyle giderse bu gençlik bu teknoloji ile çok daha boş ve beyinsiz olacaktır. Gerçekten yazık ediyorlar kendilerine.

Ve @AsjasFıdas1000, umarım bir gün şair ya da karikatürist olursan bunun gibileri yeren çalışmalar yaparsın. Ama şiir, önü daha açık bir yoldur ve bunun gibi IQ'suzlar için bir hiciv ya da taşlama yazmanı isterim. :yaz:

Novaprospekt'in son videosunda gösterdikleri ay sağa sola hareket ediyordu. Bunun gibi videoları belirli küçük yaştaki kitle izliyor. Aklı ermiş bir kişi bunların bir videosunu bile izlese tamamen KURGU olduğunu anlar.

Yok abim yok onlar öyle çağırınca hemen geliyorlar üstelik videodayken videoya çıkmak için daha hızlı geliyorlarmış. Allah bu beyin hırsızlarına küçücük çocukları bunlara inandırıp düz kafalı olmasına neden olan bu beyinsizlere beyin de versin akıl da versin.

Kur'an da cinlerin bu dünyada olmadığı yazıyor demiş bir arkadaş acaba neresinde yazıyor bu durum? Cinler hakkında hiç bir şey bilmiyorsanız yorum yapmayın, Kur'an okunmadan yorum yapılacak bir durum değildir. Okumadan konuşmayın.

Kur'an da cinlerin bu dünyada olmadığı yazıyor demiş bir arkadaş acaba neresinde yazıyor bu durum? Cinler hakkında hiç bir şey bilmiyorsanız yorum yapmayın, Kur'an okunmadan yorum yapılacak bir durum değildir. Okumadan konuşmayın.
Bizim dünyamızda fakat farklı alemde demek istemiş olabilir.

YouTube'un sahtekarları. Zaten bataklıkta olan YouTube Türkiye'nin daha berbat bir hal alması için sağ olsun destek çıkan dayılar. Normalde böyle bir ülkede, böyle bir yönetim biçiminde bulunan bir ülkede, bu sahtekarların ceza alması gerekli, ama almıyorlar. Çünkü bir zamanlar işlerini gizli saklı yapan "Cinci Hocalar" tabiri caizse dini istismar eden din tacirleri, şuanda kendilerini kameraya çekerek devam ediyorlar. Yani gizlenmelerine gerek kalmadı. Genelde ( izlediğim kadarıyla ) bu cinci hocalar, müşterileri neredeyse hastahanelik ediyorlar. Tabi böyle bir dönemde dini duyguları sömüren insancıklar artıp, bu istismarcıları örnek alıyor. Nereden nereye değil mi, ilginç.

Başka YouTuber'lar tarafından, bu "Paranormal olaylar" konulu videolar bayağı yalanlanmıştı. Videoda efekt kullanıldığı, sahtekarlık yaptıkları, dini duyguları sömürdüklerini ele alan az sayıda YouTuber var. Ve ben bu videoları izlediğim kadarıyla, kanıtlarıyla birlikte, sahtekar oldukları kanısına vardım. Tabi kanıtları görmelerine rağmen kabul etmeyenlerin de sayısı oldukça çok. İsim vermeyeceğim, video vermeyeceğim. Kendiniz bulup, şarlatanların dökülüşünü tek tek izleyebilirsiniz, görebilirsiniz. Zaten her şey bir yana, bu din tüccarlarının açığını bulup, videoya çektiklerinde, esas videoları kaldırmışlardı. Eleştiriye açık olmaları gerekirken, hakkında yapılan videolardan şikayetçi olup, bunun yanında eleştirilen, ifşa edilen kendi videolarını da silmeleri sonucunda çırpınışlarını görmemek imkansızdı.

Bu cinli, musallatlı videolar çıktığında, daha ortalıkta ifşa etme, yalanları dökme olayları yokken bile kendilerini ele veriyorlardı. Adamların 1 yıldır yaptıkları tek şey, 1 saatlik bir video yüklemek. Videonun özeti ise, karanlık. 1 saat boyunca aniden bağırıp, küfür etmeleri, iki sure okumaları, sağdan sola at gibi durmadan koşmaları amatörce sahtekarlıktan başka bir şey değil. YouTube hayatları boyunca dolandırıcılık yapmaları, kendi arkadaşlarının annesine, babasına küfür etmekten zevk almaları, izleyiciye değer vermemeleri, iş arkadaşlarına ihanet etmeler, en sonunda kaybedecekleri zaman Müslümanlığa soyunup, ahlaklı gözükmeye çalışmaları bana hiç samimi gelmiyor. Zaten gönülden yaratıcıya inandıklarını düşünmüyorum. Öyle bir şey varsa bile, yaratıcıları ile arasında büyük bir kopukluk var, zira yaratıcılarına karşı samimiyeti sıfır.

Daha ilk videolarında, kendi kendime, şarlatan oldukları çok belli, ilk videolardan patlak vermişler, kendi kendilerini ele veriyorlar, iyice beter hale gelecekler demiştim. Ancak bu kadar çok tutulmalarını şaşırtıcı buldum. Bu video boyunca yaptıkları büyüleri, gördükleri cinleri, 10 tane bilim adamının karşısında yapamazlar. Halkın karşısında yapamazlar. Hadi yapın desek, yapıyoruz ama tutmadı deyip, işin içinden sıyrılırlar. Diyecek bir şey kalmadı gerçekten. Düşünceleri, inançları veya psikolojileri beni ilgilendirmez ama izleyicileri kandırmalarına tahammül edemiyorum. Birde bu tarz videolara, dinsizlerin arttığı bu yüzyılda, "Haydi bizde bu din tüccarlarını destekleyelim." dercesine bağlanıyorlar. Rahat bir şekilde, milleti kandırarak bu işten para kazanmaları beni üzüyor. Aklı başında olan bir insan bu videoları inanarak izlemez.

Her videoda, ama her videoda başlıpa "Paranormal olaylar yaşadık." yazmaları da çocuk kandırmaktan ibaret. "Geceleri tırnak kesince ölürsün." veya "Geceleri aynaya bakarsan cinler musallat olur." demekten farksız. Mantıkları, "geceleri sokağa çıkınca %100 paranormal olay yaşarsınız." budur yani. Aylardır, bir yıldır mantık budur.

Buradan çıkarmamız gereken şey, Tanrı yokmuş, cinler yokmuş, din yalandır, demek değil. Sadece insanların doğaüstü bir güce sahip olmadığı gerçeğini hatırlamak. Yaratıcı inancı olan insanların büyük kısmı böyle şeylere kanabilir. Tamamen demiyorum ama geçmişte de, şimdiki zamanda da bu böyle olmuştur, böyle kalacaktır. %99'u Müslüman olan ülkede, 4 halifeyi bile ateistlerden başka hiç kimsenin bilmemesi, ( genel konuşuyorum) bu şarlatanların ekmeğini düzenbazlık üzerinden kazanması, dini duyguların bol bol sömürülmesi demektir.

Eğer onlardan birisi bu paylaşıma denk gelecek olursa, diyeceğim tek şey; Size sesleniyorum kalitesizler, size sesleniyorum inançları kullanarak beslenenler, bu kadarda beleşçi olmayın. Bari videoya özen gösterin, biraz daha gelişin, daha gerçekçi olun da izleyici sıkılmasın. Birden bağırmalar, ruh görmeler, deli taklidi yapmalar klasikleşti. Ya da sadece sizin gördüğünüz şu ruhları bize de gösterin de, deli olduğunuzu düşünmeyelim. Ha gerçekten izleyici falan umurunuzda değilse, ama birazcık kendinize değer veriyorsanız doktora görünün. Hesaplarınızın sonsuza kadar kapanması dileğiyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

NOT: Aranızda böyle bir karaktere sahip birileri var mı, bilmiyorum. Ama bana saldıracak olanlar lütfen, öncelikle, teması sahtekarlık, oyuncuları delilik üzerine kurulmuş bu videolara bir kaç dakika göz atarsa ne demek istediğimi anlar.
neo ve toprak gibi konuştun :)

YouTube'un sahtekarları. Zaten bataklıkta olan YouTube Türkiye'nin daha berbat bir hal alması için sağ olsun destek çıkan dayılar. Normalde böyle bir ülkede, böyle bir yönetim biçiminde bulunan bir ülkede, bu sahtekarların ceza alması gerekli, ama almıyorlar. Çünkü bir zamanlar işlerini gizli saklı yapan "cinci hocalar" tabiri caizse dini istismar eden din tacirleri, şu anda kendilerini kameraya çekerek devam ediyorlar. Yani gizlenmelerine gerek kalmadı. Genelde ( izlediğim kadarıyla ) bu cinci hocalar, müşterileri neredeyse hastahanelik ediyorlar. Tabi böyle bir dönemde dini duyguları sömüren insancıklar artıp, bu istismarcıları örnek alıyor. Nereden nereye değil mi, ilginç.

Başka YouTuber'lar tarafından, bu "paranormal olaylar" konulu videolar bayağı yalanlanmıştı. Videoda efekt kullanıldığı, sahtekarlık yaptıkları, dini duyguları sömürdüklerini ele alan az sayıda YouTuber var. Ve ben bu videoları izlediğim kadarıyla, kanıtlarıyla birlikte, sahtekar oldukları kanısına vardım. Tabi kanıtları görmelerine rağmen kabul etmeyenlerin de sayısı oldukça çok. İsim vermeyeceğim, video vermeyeceğim. Kendiniz bulup, şarlatanların dökülüşünü tek tek izleyebilirsiniz, görebilirsiniz. Zaten her şey bir yana, bu din tüccarlarının açığını bulup, videoya çektiklerinde, esas videoları kaldırmışlardı. Eleştiriye açık olmaları gerekirken, hakkında yapılan videolardan şikayetçi olup, bunun yanında eleştirilen, ifşa edilen kendi videolarını da silmeleri sonucunda çırpınışlarını görmemek imkansızdı.

Bu cinli, musallatlı videolar çıktığında, daha ortalıkta ifşa etme, yalanları dökme olayları yokken bile kendilerini ele veriyorlardı. Adamların 1 yıldır yaptıkları tek şey, 1 saatlik bir video yüklemek. Videonun özeti ise, karanlık. 1 saat boyunca aniden bağırıp, küfür etmeleri, iki sure okumaları, sağdan sola at gibi durmadan koşmaları amatörce sahtekarlıktan başka bir şey değil. YouTube hayatları boyunca dolandırıcılık yapmaları, kendi arkadaşlarının annesine, babasına küfür etmekten zevk almaları, izleyiciye değer vermemeleri, iş arkadaşlarına ihanet etmeler, en sonunda kaybedecekleri zaman müslümanlığa soyunup, ahlaklı gözükmeye çalışmaları bana hiç samimi gelmiyor. Zaten gönülden yaratıcıya inandıklarını düşünmüyorum. Öyle bir şey varsa bile, yaratıcıları ile arasında büyük bir kopukluk var, zira yaratıcılarına karşı samimiyeti sıfır.

Daha ilk videolarında, kendi kendime, şarlatan oldukları çok belli, ilk videolardan patlak vermişler, kendi kendilerini ele veriyorlar, iyice beter hale gelecekler demiştim. Ancak bu kadar çok tutulmalarını şaşırtıcı buldum. Bu video boyunca yaptıkları büyüleri, gördükleri cinleri, 10 tane bilim adamının karşısında yapamazlar. Halkın karşısında yapamazlar. Hadi yapın desek, yapıyoruz ama tutmadı deyip, işin içinden sıyrılırlar. Diyecek bir şey kalmadı gerçekten. Düşünceleri, inançları veya psikolojileri beni ilgilendirmez ama izleyicileri kandırmalarına tahammül edemiyorum. Bir de bu tarz videolara, dinsizlerin arttığı bu yüzyılda,"haydi bizde bu din tüccarlarını destekleyelim." Dercesine bağlanıyorlar. Rahat bir şekilde, milleti kandırarak bu işten para kazanmaları beni üzüyor. Aklı başında olan bir insan bu videoları inanarak izlemez.

Her videoda, ama her videoda başlıpa "paranormal olaylar yaşadık." Yazmaları da çocuk kandırmaktan ibaret."Geceleri tırnak kesince ölürsün." Veya "geceleri aynaya bakarsan cinler musallat olur." Demekten farksız. Mantıkları,"geceleri sokağa çıkınca %100 paranormal olay yaşarsınız." Budur yani. Aylardır, bir yıldır mantık budur.

buradan çıkarmamız gereken şey, tanrı yokmuş, cinler yokmuş, din yalandır, demek değil. Sadece insanların doğaüstü bir güce sahip olmadığı gerçeğini hatırlamak. Yaratıcı inancı olan insanların büyük kısmı böyle şeylere kanabilir. Tamamen demiyorum ama geçmişte de, şimdiki zamanda da bu böyle olmuştur, böyle kalacaktır.%99'u müslüman olan ülkede, 4 halifeyi bile ateistlerden başka hiç kimsenin bilmemesi,( genel konuşuyorum) bu şarlatanların ekmeğini düzenbazlık üzerinden kazanması, dini duyguların bol bol sömürülmesi demektir.

Eğer onlardan birisi bu paylaşıma denk gelecek olursa, diyeceğim tek şey; size sesleniyorum kalitesizler, size sesleniyorum inançları kullanarak beslenenler, bu kadar da beleşçi olmayın. Bari videoya özen gösterin, biraz daha gelişin, daha gerçekçi olun da izleyici sıkılmasın. Birden bağırmalar, ruh görmeler, deli taklidi yapmalar klasikleşti. Ya da sadece sizin gördüğünüz şu ruhları bize de gösterin de, deli olduğunuzu düşünmeyelim. Ha gerçekten izleyici falan umurunuzda değilse, ama birazcık kendinize değer veriyorsanız doktora görünün. Hesaplarınızın sonsuza kadar kapanması dileğiyle.

Not: Aranızda böyle bir karaktere sahip birileri var mı, bilmiyorum. Ama bana saldıracak olanlar lütfen, öncelikle, teması sahtekarlık, oyuncuları delilik üzerine kurulmuş bu videolara birkaç dakika göz atarsa ne demek istediğimi anlar.

Yazınızı okudum.
Tümüne yakınına katılıyorum.
Az bir kısmında bilgi eksikliği var ki bu biraz acı tecrübeler gerekiyor.
Sözü geçen varlıklar ile ilgili bilgisi olmayan şarlatanlarla alakalı video, fotoğraf vb. hiçbir medyayı takip etmediğim gibi takip edilmesini de önermiyorum.
Fakat yakınlarımda rahatsız olup iyileşenlerden bildiğim YouTube çok azı hariç şarlatan dolu.
Bu konuda yazdıklarınız için teşekkürler.

Böyle çok insan var, Ekin Soyak mesela. "Sevgilim ile soyunma cezalı kapışma" diye video çekerken bi' anda dolandırıcılık yüzünden her şeyi bitti. Sonra 2-3 dini video yayınladı ve önüne gelene salladı; şu anda 0-12 yaş kitlesi için oyun hamuru videoları çekiyor :D.

Ticarete atılmaya falan da çalışmış.
https://www.r10.net/alisveris-bolumu/2520279-yeni-is-fikirleri-e-ticaret-girisimcilik.html
https://www.r10.net/instagram-hesap-alisi-satisi/2532457-satilik-9800-insta.html
https://www.r10.net/youtube-alisveris/2554080-4000-saat-izlenmeli-kanal-satis.html

Yeni konular

Geri
Yukarı