Sakarya'da havuzda facia: 5 kişi hayatını kaybetti

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
1787823-8vCDDY.jpg

Sakarya'nın Akyazı İlçesi’nde aqua parkta havuzda elektrik kaçağı oluşması nedeniyle suda yüzenler akıma kapıldı. Akıma kapıldıktan sonra hastaneye kaldırılan 5 kişi hayatını kaybetti.

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde aqua parkta elektrik kaçağı nedeniyle, havuzda yüzen 3 çocukla, onları kurtarmak isteyen 2 kişi akıma kapılarak yaşamını yitirdi.

Akyazı İlçesi'nde aqua parkta havuzda yüzen Gökay Yıldırım, Nurullah Ünlütürk ve Mert Kalıç adlı 3 çocuk, akıma kapıldı. İşletme sahibi Mehmet Kaya ile oğlu Kadir Kaya da suda çırpınan çocukları kurtarmak için suya atladı. 5 kişi akıma kapılırken, görevliler elektriği kesti. Bu sırada havuzun kenarında metal aksamlara dokunan 2 kişi de akıma kapılınca kendilerini geri çekerek canlarını kurtardı.
Ağır yaralanan 5 kişi, olay yerine çağrılan 112 ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalplerinin durduğu belirlenen 5 kişinin hayata dönmesi için yapılan kalp masajına rağmen yaşama döndürülemedi.
Jandarmanın olay yerinde yaptığı ilk incelemede işletmede kaçak akım rölesinin mevcut olmadığı tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK

Son düzenleyen: Moderatör:
Siemens Kacak Akim Rolesi 3*40a 5sv4344-0 *1 - n11.com Bu en pahalılarından. Hadi diyelim daha büyük tesiste işler farklı. 5 bin liralık olsa ne farkeder? Bu arada Kaçak akım rölesi bir yerde akım kaçağı varsa (ki aslında her devre bir miktar kaçırır) bu kaçak akım belli bir değere ulaşınca bütün elektriği keser. Yani o olay olduğu anda kendiliğinden sistem kapanacaktı be büyük ihtimalle o çocuklara hiçbirşey olmayacaktı.

Maalesef ülkemizde insan hayati cok ucuz Mustafa bey, Allah'a emanet yasiyoruz...
Herkesi aynı kefeye koymamak lazım ama var öyle dangozlar! Cehaletten gelen bir cesaret var bazılarında. " Ne olacak yahu" anlayışı var. Maalesef her devirde kendine makam mevki bulabilen yiyici, asalak, parazit bir kesim var. Genel olarak insan kalitesi yükselmedikçe böyle olayları daha çok göreceğiz. Acilen ahlaken kalkınmaya ihtiyacımız var. O işletmeyi denetleyenden projeyi onaylayana, yapanlara kadar hepsi cinayetle yargılanmalı.

Cinayetten...
Taksirle adam öldürme buna deniyor herhalde.

Acilen ahlaken kalkınmaya ihtiyacımız var. O işletmeyi denetleyenden projeyi onaylayana, yapanlara kadar hepsi cinayetle yargılanmalı.

Sonuna kadar katiliyorum, maalesef "BIZE BIRSEY OLMAZ" mantigi ile is yapiyoruz, olan güzel insanlara oluyor. Insan kalitesinin ve ahlagimizin kalkinmasi icin EGITIM sart diye düsünüyorum.

Sonuna kadar katiliyorum, maalesef "BIZE BIRSEY OLMAZ" mantigi ile is yapiyoruz, olan güzel insanlara oluyor. Insan kalitesinin ve ahlagimizin kalkinmasi icin EGITIM sart diye düsünüyorum.
Eğitimi hallediyoruz da uygulamak için akıl, şuur ve ahlak lazım. Herkesin derdi biryerlere kapak atıp daha rahat yaşamak. Nasıl ve ne şekilde olduğu kimin umrunda? Aileler çocuklarını bir at gibi yarıştırıyor. Ne için? Sadece daha çok kazanmaya odaklı. İş başından böyle olunca o çocuk avantasına bakıyor sadece. Çok çalışıp biryerlere gelenler de aynı şeyi yapıyor. Allah akıl fikir versin!

Yazık gerçekten insan hayatı bu kadar mı ucuz? Bu projelere onay veren herkesin işten atılması lazım. Koskoca havuzda kaçak akım rolesi nasıl olmaz aklım almıyor artık evlerde bile var pahalı bir şeyde değil.

Adamlar deniz kumu ile 25 katlı bina dikiyor daha neyin davasındayız. :) Her yerde var böyleleri "yok Avrupa yok Amerika" hikaye bunlar. Amerika dediğiniz memlekette 1 sene içerisinde basına yansıyan "zenci ırka şiddet" olarak meslekten atılan 25 tane polis memuru var. Peki neden orada bunları yapmıyorlar/yapamıyorlar çünkü cezası ağır. Biraz objektif bakalım.
Konuya dönersek, gerçekten üzücü bir olay. Tabi böyle DANGALAKLAR çok var. Adamlar sokak lambasının kapağını açık bırakıyorlar içerisinde kablolar görünüyor ve yerden yüksekliği 50 CM bile değil, yan, 2-3 yaşında bir çocuğun rahatlıkla ulaşabileceği yerde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı