Sakarya'da havuzda facia: 5 kişi hayatını kaybetti

Onlar adam degil düsünemeyen ve olasiliklari hesap edemeyen yaratiklar.
Yazım ve imla kurallarına dikkat edin hocam..! "düşünemeyen" değil "düşünmeyen"; "hesap edemeyen" değil "hesap etmeyen" olacak o.. (n)
Kansız herifler.. Ne diyebilirim ki başka.. :kararsız: 150 TL yani.. 5 can..? :cry:

@Selim C. iletimi okudum simdi aslinda söylemek istedigimi gayet iyi ifade ettigime inaniyorum zira düsünmeyen insan böyle bir hata yapmaz düsünemeyen yapar.
Ben de onu diyorum zaten. Düşünemeyen biri, hata yapar.. Bunun adı cinayet.. Sizce düşünemeyen biri mi yoksa düşünmeyen biri mi bunu yapar..? Resmen kasıt var.. Nereden mi çıkarıyorum? Çünkü yönetmeliği bilip de göz ardı etmek bir nevi kasıtlı öldürmektir..

Ben de onu diyorum zaten. Düşünemeyen biri, hata yapar.. Bunun adı cinayet.. Sizce düşünemeyen biri mi yoksa düşünmeyen biri mi bunu yapar..? Resmen kasıt var.. Nereden mi çıkarıyorum? Çünkü yönetmeliği bilip de göz ardı etmek bir nevi kasıtlı öldürmektir..

Neyse iste sen mevzuyu anladin. :)

@Selim C. @Neşeli Enginar 'ın bahsettiği şey insan uçmaz mı, uçamaz mı? Uçamaz. Neden? Çünkü insanın uçabilmesi için bazı yeteneklerinin olması lazım. Yani beyni olan insan isteyerek düşünmez, ama olmayan insan düşünemez.

Onlar adam degil düsünemeyen ve olasiliklari hesap edemeyen yaratiklar.

Lafın gelişi söylemiştim. Yani erkek cins anlamında. :)

@Selim C. @Neşeli Enginar 'ın bahsettiği şey insan uçmaz mı, uçamaz mı? Uçamaz. Neden? Çünkü insanın uçabilmesi için bazı yeteneklerinin olması lazım. Yani beyni olan insan isteyerek düşünmez, ama olmayan insan düşünemez.
Ah güzel kardeşim.. Bunu ben de anladım.. Benim demek istediğim ise sadece ve sadece bu adamların hatalı birer beyinsiz değil; bilinçli birer katil olduklarıydı..
Yani ortada resmi olarak bir yazım veya imla hatası yok.. Sadece anlatımı güçlendirmek amaçlı öyle yazdım.. Sizlerin de bunu anlamanızı isterim..
Benim temennim bu ve bunun gibi bilinçli bir şekilde yönetmeliklerde belirtilen kuralları "Amann yaa.. Bir şey olmaz zaten.." diyerek kafaya takmayan müteahhit, mühendis ve daha nice meslek erbabının artık cinayetle yargılanması.. Mesela #Bayram Otel vakasındaki gibi..

İşletme sahibine bu saatten sonra ne ceza verseler boş, zira zaten çocuğunu kaybetmiş.

Havuz ise kullanıma daha açılmamış normalde...

----------------------------

Şimdi baktım, işletme sahibi de ölmüş sanırsam.

Cidden berbat bir durum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı