Sakız çiğnemek disiplin suçu mu?

KaanFitness

Decapat
Daha fazla  
Kardeşim ders esnasında sakız çiğniyor ve bu durumdan kaynaklı tutanak yazılıyor MEB'in yayınlamış olduğu kurallarda sakıza için bir kural göremedim veya gözden kaçırdım sakız çiğnemek disiplin suçu mudur?

Kardeşim ders esnasında sakız çiğniyor ve bu durumdan kaynaklı tutanak yazılıyor MEB'in yayınlamış olduğu kurallarda sakıza için bir kural göremedim veya gözden kaçırdım sakız çiğnemek disiplin suçu mudur?
Disiplin suçu değildir ama ögretmene ayıptır. Dersi sabote ediyorsa veya birilerini rahatsız ediyorsa tutanak tutulmakta haklılar. Çiğnenmez ögretmenin karşısında ben ailemden böyle ögrendim. Kimse de çiğnememeli bence.

Merhaba,
Hayır disiplin suçu değildir. Velilerinden birisi tutanağın bir kopyasını, tutanakta bahsi geçen kişilerin isim soyisim ve sicillerini ister şekilde bir dilekçe ile talep etmenizi tavsiye ederim.

Dostum derste cak cak sakız çiğnemek hem ses açısından hem saygı açısından yanlış bir davranış. Kardeşinize derste niye sakız çiğniyorsun diye sormak yerine bunun suç olup olmadığını mı sorguluyorsunuz?

Dostum derste cak cak sakız çiğnemek hem ses açısından hem saygı açısından yanlış bir davranış. Kardeşinize derste niye sakız çiğniyorsun diye sormak yerine bunun suç olup olmadığını mı sorguluyorsunuz?

Ders esnasında değil sınav enasında sesizce çiğnediğini söyledi bu tarz basit bir konu uzarmı diye merak etti biraz korkmuş başı belaya girecek diye. İncelediğimde bir kural bulamadığımdan sordum.

Ders esnasında değil sınav enasında sesizce çiğnediğini söyledi bu tarz basit bir konu uzarmı diye merak etti biraz korkmuş başı belaya girecek diye. İncelediğimde bir kural bulamadığımdan sordum.
Korkulacak kadar ciddi bir suç değil. Hatta doğrudan suç maddesi olduğunu da sanmıyorum. En fazla sınav hakkında veya saygısızlık altında tutanak tutulmuştur, sınavı geçersiz sayılır mı bilmiyorum ama öğretmenleri ile arası iyi ise yarın okula giderek sınav stresinden ağzımda unutmuşum gibi bir açıklama ile yırtabilir. Ama ne kadar sessiz çiğnerse çiğnesin sınavda sakız çiğnemek de absürt bence.

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama abisi olarak karşısına geç bunun saygısızlık olduğunu ve ona bunun ders olacağını söyleyin. O korkudan dolayı daha bunu yapamaz. Gerekirse gidin hocasıyla konuşun rica edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı