Salcano NG 650 29 HD vs Carraro Force 920

karuB_official

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlık bu. Bir arkadaşıma MTB tarzı bisiklet arıyoruz. İki model üzerinde durduk.

Birincisi NG 650 29 HD. Normalde NG 750 almayı düşünüyordu ancak bulunduğumuz ildeki bayiye gittiğimizde bu sene hiç NG 750 sipariş edilmediğini söylediler. NG 650 daha iyiydi 750'ye göre. Ne de olsa NG serisinde model numarası ne kadar düşerse o kadar kalite artıyor genelde. Sonra NG 650'ye baktık, HD modelinde fiyatı 2750₺'ye kadar indirebileceklerini söylediler.

İkincisi ise Carraro Force 920 29 HD. Onu da komşu ilden baktık, Fiyat olarak da maksimum 3000₺'ye kadar indirebileceklerini söylediler.

Sizce hangisini almalıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Force 920 12-32T ruble ile geliyor. Hem yokuş hem de düz yol performansı çok daha iyi olacaktır. Buna ek olarak Shimano jant göbeğiyle eliyor.

Salcano ise 14-28T ruble ile geliyor. Bu bana göre büyük eksiklik.

1. vitesiniz ne kadar az dişliden oluşursa o kadar hızlı, son vitesiniz ne kadar büyük olursa o kadar rahat yokuş çıkarsınız.

Ben olsa Force 920 tercih ederdim. Yaşadığım noktada yokuş bol...

27.5 inclik bir jantla NG750 daha dogru bir baslangic olur bana kalirsa. Giris seviye bir bisiklette 29 jant pek uzun omurlu olmaz diye dusunuyorum. 26 inclik mtb kullanicisi oldugumuda belirteyim. Kontrolu daha kolay bana kalirsa ufak jantin. İyi pedallamalar. Hayirli olsun.

Geri
Yukarı