Saldırganlık huyu

die

Hectopat
Makaleler
1
Nasıl aşacağımı bilemediğim bir huyumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu sorun bana ciddi problemler yarattı. En basitinden, mesela bir forum sitesindeyim, eğer ortada tartışmalık bir şey varsa moderatör, admin hiç tanımıyorum, basıyorum falakayı. Bu yüzden FrmTR ekibindeyken ekipten kovulup ban yedim. Rütbe olgusunu bir türlü aşamadım arkadaşlar. Yani karşımdaki insan önemli bir insan bazılarına göre, ama bana göre öyle gelmiyor tartışmalarda. Reelde falan bir tartışmadayken diyelim şirkette önemli bir yetkili ile tartışıyoruz; bazı kişilerin kullanamayacağı, işten atılırım diye korkacağı lafları kullanıyorum. Haliyle sonuç hep düşündüğünüz şekilde oluyor. Bunu nasıl aşabilirim, tıpta veya bilimde eğer bir hastalıksa adı ne? Karşımdaki insan, saygı gerektiren bir kişi olduğunda ona karşı tavırlarımın değişmesini istiyorum. Hani istesem de o kişiye sesimi yükseltme cesareti bulamayım. Anlatabildim umarım, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmalardan uzak durmayı deneyebilirsin, haliyle öfke kontrolünü elinden çıkartacak durumlardan biri. Ayrıca tartışmalar dışında böyle olmana neden olan durumları bulman, saldırganlık halini kontrol altında tutabilmene fayda olabilir.

Uzman biri daha yardımcı olabilecektir sana elbette.

Geri
Yukarı