SAM'ın Ryzen 3000 serisi işlemcilere gelmesi

Ben bunu B550 ve Ryzen 1500X'le açtım. Bir faydasını gördüm mü veya çalışıyor mu emin değilim tabii ki. İşlemci ve ekran kartını yükseltene kadar pek bir beklentim de yok. İlk Ryzen 5500X/5600 çıksın sonra bakarım.

1. nesil işlemciyle nasıl açtınız?

Ekran kartının belleğine erişimi işlemcinin 256 MB ile sınırlı ancak bun sayesinde bellek erişimi sınırı kaldırılıyor yani aslında resizable bar ancak AMD sam(Smart Access Memory) ismini verdi.

Aygıt yöneticisi-görüntü bağdaştırıcıları-ekran kartınız-kaynaklar-bellek aralığı kısmında büyük bellek aralığı yazmıyorsa işe yaramıyor demektir.

Şimdi açık mı olmuş oluyor?

Screenshot_1.png

Evet bu arada sanırım bunu bu kartla yapan ilk kişisiniz.

Ryzen 1500X, B550, 5500 XT üçlüsünü başka kullanan yoktur sanırım. Sistem kağıt üzerinde garip görünse de pratikte sorunsuz ve tatmin edici. Bu anakartı da oldukça beğendim.

Ryzen 1500X, B550, 5500 XT üçlüsünü başka kullanan yoktur sanırım. Sistem kağıt üzerinde garip görünse de pratikte sorunsuz ve tatmin edici. Bu anakartı da oldukça beğendim.
En son hatırladığım kadarıyla Amazon'dan B550-F alacağım falan demiştiniz, fiyatı arttı sanırım A PRO aldığınıza göre.

GTX 1000 serisine gelir mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı