Samsun'da TurkNet nasıldır?

Ping olayı o kadar mı kötü gerçekten? Pingimin düşük olmasını isterim açıkçası. Statik IP nedir bilginiz var mı?

Türkiye ve ISS geneline göre 1. sırada bu konuda TurkNet var. Tabi ki her yerde aynı sorunu kullanıcıya yaratmıyor. Sonuçta taahhut yok ve kullanırsınız, beğenmezsen de iptal dilekçesi yazarsın en geç 1 haftaya abonelik son bulur :) denemekte fayda var.
Bu arada bir arkadaş yatırımdan bahsetmiş. Bunlara asla inanmayın (arkadaş için demiyorum) çünkü 2002 senelerinde Superonline tüm televizyon reklamlarında Türkiye'nin her yerine fiber altyapı yapacaktı ki yapacaktı kesinlikle, ama o zamanlar Telekom ve belediyeler buna izin vermedi. Ondan sonra Superonline belli başlı yerlere ancak özel olarak fiber kablo çekebildi. Ve sanırım bunu da belediyelere para yedirerek yaptı :) bu ülke de maalesef kullanıcılara iyi hizmet veren bir firma asla olmayacak. Zaten halihazırda Telekom'un yer altı kanalları var, ama yapmıyor her yere hizmet. Onlar bile daha çok büyük sitelerin olduğu bölgelere fiber hizmet veriyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye ve ISS geneline göre 1. sırada bu konuda TurkNet var. Tabi ki her yerde aynı sorunu kullanıcıya yaratmıyor. Sonuçta taahhut yok ve kullanırsınız, beğenmezsen de iptal dilekçesi yazarsın en geç 1 haftaya abonelik son bulur :) denemekte fayda var.
Bu arada bir arkadaş yatırımdan bahsetmiş. Bunlara asla inanmayın (arkadaş için demiyorum) çünkü 2002 senelerinde Superonline tüm televizyon reklamlarında Türkiye'nin her yerine fiber altyapı yapacaktı ki yapacaktı kesinlikle, ama o zamanlar Telekom ve belediyeler buna izin vermedi. Ondan sonra Superonline belli başlı yerlere ancak özel olarak fiber kablo çekebildi. Ve sanırım bunu da belediyelere para yedirerek yaptı :) bu ülke de maalesef kullanıcılara iyi hizmet veren bir firma asla olmayacak. Zaten halihazır da Telekom'un yer altı kanalları var, ama yapmıyor her yere hizmet. Onlar bile daha çok büyük sitelerin olduğu bölgelere fiber hizmet veriyorlar.

TurkNet mi 1. sırada yanlışınız var nperf Türkiye değerlerine bakarsanız fark edersiniz GIBIRNet 1. olduğunu ve diğer ISS'lere gorede daha fazla iletişim adresi bulunuyor ve ilgilililerde bir ISS'den daha ne beklersiniz adamlar 2019'dan bu yana hızlı gelişen firima daha eski firimalara bakıyorum daha kendi altyapısı yok müşteri memnuniyeti 0 ve müşteri hizmetleri yok hız sorunu var boyle olursa kim kullanır zamanında cok iyiydi TurkNet 2019 2020 yılarında ne yalan soyleyim cok iyiydi ama yıl olmuş 2021 burada anlaşıldığı üzere TurkNet 2021'deki adımlarını yanlış atıyor.
Burada TR ortalaması yani Türkiye genelinde bakınız TurkNet Türk Telekom gibi güclü firimalar var ülkede de en cok kullanılan firimalar tam Türksat'ın altında rekor GIBIRNet yazar bu ne demek açıklayım dostum eyl ayında en iyi seçilen firima yani toplam 2021 dem bu yana GIBIRNet rekor kırıyor her ay nperf global firima testleri değerlendirir ve hızlarda pinglere gore bir değer sunar sıralamayı koyar şuraya anlatılmaz yaşanır yani hem benim yaşadığı şehirde bile 1. ve Türkiye genelinde de 1. sadece TurkNet 2020 2021 yılarında 1. olabildi.
Screenshot_20210920_175124.jpg
Screenshot_20210920_175534.jpg

Bu arada bir arkadaş yatırımdan bahsetmiş. Bunlara asla inanmayın (arkadaş için demiyorum) çünkü 2002 senelerinde Superonline tüm televizyon reklamlarında Türkiye'nin her yerine fiber altyapı yapacaktı ki yapacaktı kesinlikle, ama o zamanlar Telekom ve belediyeler buna izin vermedi. Ondan sonra Superonline belli başlı yerlere ancak özel olarak fiber kablo çekebildi. Ve sanırım bunu da belediyelere para yedirerek yaptı :) bu ülke de maalesef kullanıcılara iyi hizmet veren bir firma asla olmayacak. Zaten halihazır da Telekom'un yer altı kanalları var, ama yapmıyor her yere hizmet. Onlar bile daha çok büyük sitelerin olduğu bölgelere fiber hizmet veriyorlar.

Türk Telekom altyapısına olup cok iyi hizmet veren ciddi anlamda iyi firimalar var ve kendi altyapılarını bile döşeyebiliyor bunu da soylemem gerekli düşünceleriniz kotu yani beklentiniz bitmiş ama Türkiye şartlarında bu çok iyi.

Son düzenleme:
TurkNet mi 1. sırada yanlışınız var nperf Türkiye değerlerine bakarsanız fark edersiniz GIBIRNet 1. olduğunu ve diğer ISS'lere gorede daha fazla iletişim adresi bulunuyor ve ilgilililerde bir ISS'den daha ne beklersiniz adamlar 2019'dan bu yana hızlı gelişen firima daha eski firimalara bakıyorum daha kendi altyapısı yok müşteri memnuniyeti 0 ve müşteri hizmetleri yok hız sorunu var boyle olursa kim kullanır zamanında cok iyiydi TurkNet 2019 2020 yılarında ne yalan soyleyim cok iyiydi ama yıl olmuş 2021 burada anlaşıldığı üzere TurkNet 2021'deki adımlarını yanlış atıyor.

Dostum kesinlikle Nperf'i baz alarak konuşma. Sana başımdan geçen TurkNet hikayesini anlatayım o zaman bana sen kendin bu nperf mantığını açıklarsın. Bundan 3 sene önce 100Mbps download TurkNet kullanıyordum sağlıklı şekilde. Daha sonra abartsısız akşam saat 21:00 olduğu zaman hızım 7Mbps'e düşüyordu. Bütün Speedtest sitelerinde hız testi yaptığım zaman aynı hız çıkıyordu. Microsoft ve NVIDIA gibi sunucuları kalileti olan sitelerden veri indirdiğim zaman da 7Mbps'e eşit veri aktarım hızım oluyordu. Ama nedense TurkNet'in nperf hız testinde benim download hızım daima 97Mbps download çıkıyordu. TurkNet Online işlemlere 20 defa yazdım ekran görüntülerini gönderdim. Bana dedikleri şey neydi her seferinde biliyor musun? Bağlandığınız sunucular yavaş, nperf sitesinde hızınız normal :) bu konuyu ben Technopat gibi bilindik bir forumda konu açtım ve orada ayrıntılı şekilde her şeyi yazdım. İnan bana o site tamamen TurkNet kullanıcıları için tasarlanmış fake bir görüntü.1 gram yalan söylemedim. Başıma tam olarak anlattığım şey gelmişti. Ha sorun 2 ay sonra geçti ancak, bunun dışında uzun süre 100Mbps download hızını sorunsuz şekilde kullanmıştım. Ama o 2 ay beni TurkNet'ten soğuttu. Özellikle paket kaybı sorunları. Kendi sitelerinde bile blog kısmı diye bir yer var orada "paket kaybı nedir" diye yazmışlar :D her şeyi saçmalamışlar. Makalenin altında da not düşüp paket kaybının ağ'a hiçbir şekilde etkisi olmadığını yazmışlar. Bunu diyen internet sağlayıcısı :D paket kaybı evet veri aktarımında kendini pek belli etmez, ama Online oyun veri aktarımlarında insanı kanser eden bir sorun.

Dostum kesinlikle Nperf'i baz alarak konuşma. Sana başımdan geçen TurkNet hikayesini anlatayım o zaman bana sen kendin bu nperf mantığını açıklarsın. Bundan 3 sene önce 100Mbps download TurkNet kullanıyordum sağlıklı şekilde. Daha sonra abartsısız akşam saat 21:00 olduğu zaman hızım 7Mbps'e düşüyordu. Bütün Speedtest sitelerinde hız testi yaptığım zaman aynı hız çıkıyordu. Microsoft ve NVIDIA gibi sunucuları kalileti olan sitelerden veri indirdiğim zaman da 7Mbps'e eşit veri aktarım hızım oluyordu. Ama nedense TurkNet'in nperf hız testinde benim download hızım daima 97Mbps download çıkıyordu. TurkNet Online işlemlere 20 defa yazdım ekran görüntülerini gönderdim. Bana dedikleri şey neydi her seferinde biliyor musun? Bağlandığınız sunucular yavaş, nperf sitesinde hızınız normal :))))))) bu konuyu ben Technopat gibi bilindik bir forumda konu açtım ve orada ayrıntılı şekilde her şeyi yazdım. İnan bana o site tamamen TurkNet kullanıcıları için tasarlanmış fake bir görüntü...1 gram yalan söylemedim. Başıma tam olarak anlattığım şey gelmişti. Ha sorun 2 ay sonra geçti ancak, bunun dışında uzun süre 100Mbps download hızını sorunsuz şekilde kullanmıştım. Ama o 2 ay beni TurkNet'ten soğuttu. Özellikle paket kaybı sorunları. Kendi sitelerinde bile blog kısmı diye bir yer var orada "paket kaybı nedir" diye yazmışlar :D her şeyi saçmalamışlar. Makalenin altında da not düşüp paket kaybının ağ'a hiçbir şekilde etkisi olmadığını yazmışlar. Bunu diyen internet sağlayıcısı :D paket kaybı evet veri aktarımında kendini pek belli etmez, ama Online oyun veri aktarımlarında insanı kanser eden bir sorun.

Dostum TurkNet için tasarlanmış de misin de global bir firima aynı Speedtest gibi TurkNet 2019 2020 yıllarında cok iyiydi zaten doğru bende kullandım menmundum 2021 başında cıktım cunku berbat dı şu anda GIBIRNet 1. ve kullanan kişilerle sohbet ediyorum şehir ortalamasında cok iyi 1. ülke dede 1. gozukuyor nperf yüksek Speedtest gibi yerlerde düşük de misin sana katılmıyorum Millenicom kullanıyorum 24 download pakete 23 alıyorum nperf dede bu şekil anlatacağım şekilde 2 site aynı gosteriyor fakat ping yüksek nperf de cunku peeringden dolayı ve sunucu çıkışları ile alakalı olduğundan yüksek cıkıyor ama Speedtest'de 8 ping alıyorum.
Ve nperf GIBIRNet 1. çıkması muazam cunku nperf ağda gezinme testi ve video yani akış testi yapıyor onu da goz onune getir nperf ve Speedtest buyur hiçbir sorun yok o dediğin olay TurkNet ile alakalı peering diyeri sunucu ile alakalı bilgin olsun hurdan bile belli TurkNet nasıl firima olduğu hem hız da yüksek cıkıyor ama sonuclarda TurkNet 1. değil nperf onu saymıyor cunku yapay zeka bile biliyor anlıyor.

Screenshot_20210920_181115.jpg
Screenshot_20210920_181051_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı