Samsung 1TB 970 Evo Plus vs 1TB 860QVO + Seagate 1TB HDD

2. seçenek daha mantıklı. Oyun oynuyorsan eğer M.2 SSD ile SATA SSD arasında gözle görülür bir fark yaşamazsın. HDD de depolama için yanına kar kalır bu sayede. HDD’yi de 7200 RPM altında tercih etme ama sakın.

Samsung 970 EVO Plus 250 GB + Samsung 860 QVO 1 TB = 1300 TL

Bunu öneririm. NVMe'ye Windows'u ve önemli programları kurabilirsiniz, QVO'yu da geri kalan oyun vb. depolama için kullanabilirsiniz.

İsterseniz Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM ekleyebilirsiniz totalde 1530 TL'ye gelir ve 2 TB'yi aşan depolama alanınız olur.
En iyi tavsiyesi @Lakra hocam vermiş. QVO oyun vb. için piyasadaki en iyi f/p SSD'lerden birisi, kendim aktif olarak kullanıyorum. M2'yi de boot SSD olarak kullanırsınız, keyfinize bakarsınız.

Şimdilik QVO'yu hem boot hem oyun vb. için kullanmaktayım. Yakında bir tane daha 1 TB QVO ve 512 MB 970 NVME alacağım boot için. Ömürlük idare edecektir diye düşünüyorum.

Mekanik disklerin zamanı artık geçti bana göre. SSD'ler bu kadar ucuzlamışken özellikle.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı