Samsung 250 GB NVMe ve 500GB 870 EVO yeterli mi?

Tabii ki daha mantıklı hocam. Anladığım kadarı ile oyun oynayacaksınız, bunun için NVMe M.2 SSD hızlarına ihtiyacınız yok bu yüzden ekstra para vermenize gerek yok. Bende 870 EVO kullanıyorum, memnunum. Kesinlikle sıkıntı olmaz, kendi uygulaması Samsung Magician ile SSD'nizin sağlık değerlerine bakıp test yapabilirsiniz. Şu zamanda HDD almak pek mantıklı değil, çünkü SSD'ye göre çok zayıf, eski nesil kaldı diyebiliriz neredeyse çok az kullanılıyor günümüzde diye düşünüyorum. 1TB 870 EVO sizin için en mantıklı seçim olacaktır. Bu arada şunu da belirteyim, ileride render falan da yaparım diyorsanız kesinlikle A2000 SSD öneririm. Anakartım M.2 desteklemediği için mecbur 870 EVO almıştım. Samsung 1 TB 870 Evo MZ-77E1T0BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Fiyatlar aynı, anladığım kadarıyla ihtiyacınız yok ama belki ileride işinize yarayabilir ben olsam aynı fiyat verip NVMe hızlarını almayı tercih ederdim. Ama 250GB M.2 alıp yanına 500GB SATA almaktansa 1TB M.2 veya 1TB SATA alınması daha uygun olur. A2000 tam bir F/P ürünü.

Çok teşekkürler ama Windows falan kuracağım sıkıntı olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı