Samsung 270E laptop kendi kendine kapandı ve açılmıyor

omerfarukkguler

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 yıl önce bu laptopu kullanıyordum. Bir süre sonra abime atma desemde illa Windows 8 olan laptopa, Windows 7 formatı attı, ondan sonra internete bir türlü bağlanmadı. Ardından laptop bir süre sonra kendi kendine kapandı. Taa o zaman götürdük 500-600TL istediler, ekran kartı yandı diye. Bizde yeni laptop aldık. Götürdüğümüz bilgisayarcının anlamadığını düşünüyorum.(O zaman ki, çünkü 600TL civarı istemişti ve bu fiyat bence fazla idi.) 2 hafta önce civarı bir sürede ise laptopu YouTube'daki tüm videolara bakarak açmaya çalıştım, sıcaklıktan kendinin kapanması falan, her şeyi denedim. Abimde ki Windows 7 CD'sini takıp öyle de denedim ama biir türlü ekran gelmedi. Laptopu açıyorum, düğmesinde ki ışık yanıyor. Laptopdan ses geliyor, bir türlü çalışmıyor. Kasasını açmaya çalıştım, bir türlü kasada açılmıyor. Açılmıyor dediğim vidalardan 4 tanesini bir türlü çıkmıyor. Acaba sorun harddiskten olabilir mi, nedendir, çok teşekkürler şimdiden gelen yorumlar için.
Laptop:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu gördümde bu abilerimdende yorum beklerim tekrar.

@claus @Siyah Martı

3230M'nin de üzerinde ekran kartı var, sendeki modelde bu engelli değilse 710M bozulsa bile diğeriyle açılması beklenir. Panelde de sorun olabilir, harici ekranda dene. Diskinde sorun olabilir başka disk tak, boş bile olabilir. BIOS ekranı geliyorsa zaten sana yeter. 2 RAM varsa tek tek her 2 slotta da dene. Farklı adaptör, aynı özellikli, onla da dene.

3230M'nin de üzerinde ekran kartı var, sendeki modelde bu engelli değilse 710M bozulsa bile diğeriyle açılması beklenir. Panelde de sorun olabilir, harici ekranda dene. Diskinde sorun olabilir başka disk tak, boş bile olabilir. BIOS ekranı geliyorsa zaten sana yeter. 2 RAM varsa tek tek her 2 slotta da dene. Farklı adaptör, aynı özellikli, onla da dene.
İspanyolca bir videoda gördüm harddiski çıkarıyor öyle deniyor oluyor, benim laptopla aynı laptopta. Bende deniyecektim ama 4 tane vidasını kaç saat uğraşsamda açamadım.

Geri
Yukarı