Samsung 550P5C Donma Sorunu

tatarrmert

Kilopat
Yer
Vigo
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Samsung marka bilgisayarımı 10 ay önce satın aldım. Yaklaşık 2-3 ay öncesine kadar hiçbir problemim yoktu. Dota 2 oyununu high grafiklerde sıkıntı yaşamadan oynuyordum. Fakat şu an bilgisayarımda yavaşlama ve takılma var. Bazen Google Chrome'a ya da klasörlerime tıkladığımda bile inanılmaz bir takılma yaşıyorum. Sağ tıklayıp yenile yapmak için 15 saniye beklediğim dahi oluyor.

Ayrıca Dota 2 oynarken oyun bir anda takılıyor, donuyor. Oyundan çıkış yapmam yaklaşık 2 dakikayı buluyor. Garip olan şu ki, çıkıp girdiğimde düzeliyor. Bilgisayarımda anormal bir ısınma yok, aldığım günden beri ılık sayılabilecek seviyede. Eset antivirüs ve birkaç farklı antivirüs ile tarattım fakat virüs bulamadım. Bilgisayarımın sistem özelliklerini veriyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Samsung 550P5C HD 4000.png

Samsung 550P5C.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle. Benim de bir samsung laptopum var. Tahmin edeyim ekran kartınız nvidia 500 serisi. Çok ilginç bir şekilde bilgisayarın nvidia kartını nedense görmüyor. Yani kartı aygıt yöneticisinden göremezsin. Öncelikle sistemi YENİDEN BAŞLAT. Özellikle yeniden başlat. Ve windows açıldıktan sonra 10dk kadar bekle. Nvidia ekran kartının yeniden yüklenmiş ve artık kasma sorunun gittiğini göreceksin. Birde oyununu açarken sağ tık yapıp grafik seçenekleri ardındanda yüksek performanslı nvidia işlemcisi olacak.

Eğer işe yaramazsa ekranının çözünürlüğünü düşür ve tekrar aynı seviyeye getir.

@Recep Baltaş samsungların bazı laptop modellerinde tabiri caizse standartlaştırılmış bir hata.
Ayrıca sürekli ekran kartı driver güncellemelerine bak ve BIOS'unu da güncelle. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi sistemi resetliyin. Varsa güncellemelerini yapın(ekran kartını görmediği için güncelleme yapamazsınız). Olmazsa çözünürlükleri değiştirin. Oda olmazsa çözünürlükleri değiştirmenin üstünde Algıla diye bir seçenek olacaktır. Eğer oda olmadı. Format atıp çözülebilir(emin değilim)
Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Dediğim gibi sistemi resetliyin. Varsa güncellemelerini yapın(ekran kartını görmediği için güncelleme yapamazsınız). Olmazsa çözünürlükleri değiştirin. Oda olmazsa çözünürlükleri değiştirmenin üstünde Algıla diye bir seçenek olacaktır. Eğer oda olmadı. Format atıp çözülebilir(emin değilim)
Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
Deneyeceğim, teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı