Samsung 840 EVO 120GB SSD Testleri ve Sistem Testlerim

Merhabalar,

Evet arkadaşlar. 06.12.2013 tarihinde parçalarını takıp ilk startını verdiğim sistemin performans testlerini sırayla yaptıkça paylaşacağım. Öncelikle SSD beni çok şaşırttı. Hatta kat be kat şaşırttı. 07.12'de yeni bir Firmware geldi ve SSD resmen hızlarda uçuşa geçti. Resimler birazdan :)

Önce sistemin özelliklerine gelelim;
  • AMD FX 8350 Sekiz Çekirdekli işlemci ~4.0GHz TB ile ~4.2GHz​
  • ASUS M5A97 R2.0 Anakart​
  • 1X Kingston 8 GB DDR3 1600MHz CL9 RAM​
  • Samsung 840 EVO 120GB SSD (Formatlanmamış hızları O: 540 MB Y: 410 MB)​
  • Seagate Barracuda 2TB 3.5 HDD (Formatlanmamış hızlarına hiç bakmadım)​
  • Gigabyte 3X Windforce NVIDIA GTX 770 2 GB Ekran Kartı (Toplam Kullanılabilir bellek 4 GB ama 2 GB paylaşımlı :D )​
  • TT V3 Black Edition Mesh Panelli Mid Tower 600W Oyuncu Kasası​

SSD'ye Firmware atmadan önceki hali

SSD'ye Firmware attıktan sonraki hali

Ciddi bir fark söz konusu değil mi? :)
HDD'nin de Yazma hızı Okuma hızından yüksek :D

Ekran Kartı Bilgim

Oyunlarda beni üzmüyor. Şimdiye kadar aldığım en düşük FPS(Arkada Crysis3 aktif iken) NFS MW2'de 45FPS oldu. Tüm grafik ayarlarım Full HD + Ultra + 8X MXAA ile oynanmakta. Crysis 3'te en düşük 55FPS ile bol sef makinesının olduğu bir sahnede yaşadım. O kadar :)

Diğer donanım testlerim yakında gelecek...

Bu arada daha sistemin tadını çıkartamadan direk testlere başladım :D Ve artık alışınca SSD'nin hızlı tepkimesine artık diğer makinelar bana çok yavaş geliyor. SSD'dir candır gerisi heyecandır. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
RAPID mode aktif demişsin. RAPID kaç modu aktif. Hemen ufak bir konu açabilirsen sevinirim. Fakat konuyu SSD Bölümüne açarsan çok sevinirim dostum. Takipteyim. Aynı SSD bendede var.

Biz sürünüyoruz dosya aktarımlarında :

CgJvfAq.png

Hocam inceleme için teşekkürler fakat aklıma takılan bir şey oldu. Cevaplarsanız beni bilgilendirmiş olursunuz. Diskin hızları O: 540mb Y: 410mb olduğu halde, Crystal Disc Mark testinde 800 ile 1000 çıkmasının nedeni nedir? Ve bu hıza tek SDD ile mi ulaştınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, RAPID Mode aktif iken ulaştım ki en son test ettiğim de 2.5GB/sn şeklinde sonuç çıkmıştı. Ama RAPID Mode ile 1GB/sn SSD içi aktarım hızlarını görüyorsunuz gerçek olarak. Birde sadece 1 adet SSD kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı