Samsung 840 Evo Yazma Çok Düşük

Bugra61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemi toplayalı yaklaşık 5 ay olacak kullanım amacım oyun videosu çekip render yapmak ilk aldığım zamanki render performansı hiç yok denecek kadar kötü bugün forumda yazılanları okudum internette araştırdım bazı programlarla testler yaptım yazma hızı oralarda da yavaş ekran görüntülerini paylaşıyorum birde araştırmalarımda secure erase gördüm onu tam olarak nasıl yapacağımı bilmediğim için sizlere danışmak istedim.

gkrYRO.jpg

rg5Nv3.jpg

Sistem Özelliklerim
  • İntel i7 4790
  • Asus GTX 970
  • MSI H97M-G43 Anakart
  • Kingston Hyperx 8GB Ram
Windows 8.1 işletim sistemim.

Bazen 3.0 driver yüklememek yazma gibi problem oluşturabiliyor bu ayrı bir mesele fakat sisteminiz oldukça iyi, size önerebileceğim yegane şey sistemi güncel bir antivirüsle taratmanız.

Düzenleme, sistemi kim topladı yeteri kadar bilginiz var dimi? Yanlış anlamayın lütfen şu an ben olsam zor toplarım. Harddiskiniz hangi sataya takılı ? Msi anakartın özelliklerine baktığımda sata express üzerinden veri aktarımı daha hızlı olduğu görünüyor.

Güncel bi antivirüs programım var lisanslı.
Sistemi forumlarda araştırma yaparak topladım Vatan Bilgisayarda son kez kontrol edip aldım.

Kasayı açtım portlara baktım anakartta 6 tane port var 2. olana takılmış fakat pek anlamadığım için o sata II mi III mü bilemedim.
Örneğin hariciden ssd bir dosya kopyalarken 60 MB ile kopyalıyor sizce bu nasıl normal mi yavaş mı ?
(Harici USB 3 )

Arkadaşlar problemi çözdüm böyle bir sıkıntı yaşayan varsa Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration indirip kurun önemli yedeklerinizi alın her hangi oluşabilecek soruna karşı.Programı çalıştırıp Start deyin ve bilgisayarda hiç bir işlem yapmayın yaklaşık 35- 50 dk bir sürede işlem yapıyor ve işlemin sonucu :
DlYZYl.jpg

39606r.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı