Samsung 860 EVO BIOS'da gözükmüyor

Heulse

Kilopat
Daha fazla  
Bu konuyu açtığım günün sabahı (13 Temmuz 2019) SSD hepsiburada.com tarafından gönderildi ve elime ulaştı. Hemen montajını yapıp bilgisayarımı açtım. Ancak SSD BIOS'ta gözükmüyor. Ve Samsung'un sitesinde herhangi bir firmware uptade 860 Evo için yok. Magician'da SSD'mi görmüyor. Ayrıca sistemimde bir de WD Green M.2 SSD var. Windows'um onun üzerine kurulu ve herhangi bir sorun yok. BIOS ekranımda ayarlarda sadece RAID ve AHCI var. AHCI sabit hali RAID'e aldığımda da bir şey değişmedi maalesef. Bütün SATA portlarını denedim ama yine de olmadı. Basit çözümler olan BIOS pilini tak çıkar'ı denemedim ama sanırım denemeliyim. Şimdi Technopat'ın rehberini deniyorum ancak sizin çözüm önerileriniz varsa çok güzel olur.
Şimdiden teşekkürler.

Ekleme yapmak istiyorum. Technopat'ın rehberindekileri de denedikten sonra SSD hala BIOS'ta gözükmüyor.

CPU: AMD Ryzen 5 1600X
MB: ASUS TUF B350M
GPU: NVIDIA GTX 1060

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunla karşılaşmıştım. BIOS update ile çözdüm. B350M PC Mate ile yaşamıştım.

Sizin mesajınız üzerine BIOS'umu güncelledim ama yinede görmedi.
Eski bilgisayarıma takıp deneyeceğim. Umarım ondada görmez, cünkü görürse sorun tahminimce anakartta.
Eski bilgisayarımda SSD sorunsuz bir şekilde çalıştı. Samsung Magician programında bile görüldü firmware uptade yapıldı. Ama ne hikmetse güncel bilgisayarımda BIOS'ta bile gözükmüyor.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı