Samsung 860 Evo neden değerli?

SLAYER15

Hectopat
Birçok SSD önerisi konularında Samsung 860 Evo alın paranız varsa deniyor. Neden fiyata baktığımda 250 GB Samsung 860 Evo 500 TL okuma yazma hızı 500 MB o fiyata 500 MB okuma yazma hızlı 480 GB SSD alınabilir indirimde neden bu kadar öneriliyor? Bir de ucuz 480 GB SSD önerir misiniz? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

DRAM var, 5 yıl garanti sunuluyor. Rakiplerine göre çok büyük bir avantaj. Anlayacağın olay sadece o okuma yazma olayı değil. TBW değeri de çok iyi.

Bilgi için konuma göz atabilirsin: SSD Yongaları ve Türleri Hakkında Bilgi - Technopat Sosyal

Ucuz bir 480 GB'den kasıt nedir? WD Blue 500 GB modeline bakabilirsin, olmazsa Patriot Burst, Kingston HyperX Fury gibi modeller de olabilir.

Son düzenleme:
Okuma ve yazma hızlarına göre SSD alınmaz çünkü o değerler maksimum değerler. Kısa süre sonra o değerler düşüyor dosya yükleme sırasında.

Samsung SSD'lerin IOPS değerleri diğer modellere göre daha yüksek. Bu yüzden daha iyi.

Bu modelin 95.000 IOPS okuma 84.000 IOPS yazma değeri var. Kullanmıyorum ama iyiye benziyor.

1.jpg

Son düzenleme:
MLC yongalar kullanılıyor, ki MLC yongalar her hücreye 3 yerine 2 veri yazdığından TLC yongalara göre daha uzun ömür sunuyor. DRAM var, 5 yıl garanti sunuluyor. Rakiplerine göre çok büyük bir avantaj. Anlayacağın olay sadece o okuma yazma olayı değil. TBW değeri de çok iyi.

Bilgi için konuma göz atabilirsin: SSD Yongaları ve Türleri Hakkında Bilgi - Technopat Sosyal

Ucuz bir 480 GB'den kasıt nedir? WD Blue 500 GB modeline bakabilirsin, olmazsa Patriot Burst, Kingston HyperX Fury gibi modeller de olabilir.

Aynen ama o MLC yongalar iş amaçlı 860 PRO modelinde, 860 EVO TLC kullanıyor.

Başka ekleyeceğim iyi özellikleri Samsung'un SSD için kendi ürettiği controller'ı çok iyi, ömrü ve yük altında performansı güzel olur. Bir de Samsung Magician ile yazılım desteği gayet iyi birçok kullanışlı özelliği var.

Aynen ama o MLC yongalar iş amaçlı 860 PRO modelinde, 860 EVO TLC kullanıyor.

Başka ekleyeceğim iyi özellikleri Samsung'un SSD için kendi ürettiği controller'ı çok iyi, ömrü ve yük altında performansı güzel olur. Bir de Samsung Magician ile yazılım desteği gayet iyi birçok kullanışlı özelliği var.

Teknik özellikleri genişletin, MLC kullanıldığını yazmışlar. Ben mi hata yapıyorum acaba? Düzenleyeyim mesajı ona göre.

Ekleme: Özür dilerim 3 bit MLC yazıyormuş, şu an ayıktım. Evet TLC. Benim dikkatsizliğim, düzelttim.

Teknik özellikleri genişletin, MLC kullanıldığını yazmışlar. Ben mi hata yapıyorum acaba? Düzenleyeyim mesajı ona göre.

Ekleme: Özür dilerim 3 bit MLC yazıyormuş, şu an ayıktım. Evet TLC. Benim dikkatsizliğim, düzelttim.
Ben de bir an şaşırdım yazdıklarına 😁, şu MLC'ye farklı isim lazım. Adamlar sırf marketing yapmak için alıcıyı biraz yanlış yönlendiriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı