Samsung 860 Evo yazma hızı düşüklüğü

Excaliburmerlin

Hectopat
Arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce Vatan'dan aldım. Aldığımda hiçbir sıkıntı yoktu, bir süre kullandım. Arada bir bakıyordum değerlerime, her şey normaldi ve dün bir baktım yazma hızım 390'a inmiş. Tabii her şeye baktım, güncellemeler vs. Samsung Magician yüklü ve güncel bugün içim rahat etmedi. Temiz bir format attım. Driverları falan hallettikten sonra bir test yaptım ve yazma hızım normale dönmüştü. Ardından oyunlarımı yükledim ve yeniden yazma hızım düşmüştü. SSD sıkıntılı mı? Gerçekten şu an pek garanti ile vs. uğraşabilecek durumda değilim yoksa yeni gelen Windows 10 güncellemeleri ile falan mı alakalı? Yardımcı olursanız sevinirim, arkadaşlar formatın ardından yaptığım testleri koyuyorum.

1607115294090.png

SSD sıcakken veyahut arkada güncelleme falan yüklenirken yapmış olabilir misiniz ikinci testi? Bir de CrystalDiskMark ile yapın bakalım.

Hocam tüm her şeye dikkat ettim emin olun biraz takıntı yaptımda.

Sanırım yazılım kaynaklı genel bir sorun var, bu hafta açılan dört veya beşinci 860 Evo konusu.

Umuyorum öyledir çünkü gidip aptal gibi Adata aldım bir sürü sıkıntı çektim Samsung alayım başım ağrımasın dedim olana bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umuyorum öyledir çünkü gidip aptal gibi Adata aldım bir sürü sıkıntı çektim Samsung alayım başım ağrımasın dedim olana bakın.

CrystalDiskMark ile de bir test yapabilir misiniz?

Şuradan indirebilirsiniz, sağ üstteki butondan:

Arkadaşlar Apex yüklemiştim formattan önce Backup alıp formattan sonra yaptım.
Az önce sildim ve yazma hızım 535'e çıktı yeniden sanırım belli bir doluluk oranını geçtikten sonra böyle bir sorun baş gösteriyor.

CrystalDiskMark ile de bir test yapabilir misiniz?

Şuradan indirebilirsiniz, sağ üstteki butondan:

Sonuc aynı hocam yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç aynı hocam yaptım.

Bu durumda sanırım elinizdeki üründe problem var, iade edebiliyorsanız iade edin, ya da değişim yapılmasını isteyin.

Nedense 1 haftadır açılan 860 Evo sorunuyla ile ilgili konularda da SSD'ler hep 1-4 ay önce alınmıştı, sanırım sorunlu ürünler son zamanlarda çıktı.

Arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce Vatan'dan aldım. Aldığımda hiçbir sıkıntı yoktu, bir süre kullandım. Arada bir bakıyordum değerlerime, her şey normaldi ve dün bir baktım yazma hızım 390'a inmiş. Tabii her şeye baktım, güncellemeler vs. Samsung Magician yüklü ve güncel bugün içim rahat etmedi. Temiz bir format attım. Driverları falan hallettikten sonra bir test yaptım ve yazma hızım normale dönmüştü. Ardından oyunlarımı yükledim ve yeniden yazma hızım düşmüştü. SSD sıkıntılı mı? Gerçekten şu an pek garanti ile vs. uğraşabilecek durumda değilim yoksa yeni gelen Windows 10 güncellemeleri ile falan mı alakalı? Yardımcı olursanız sevinirim, arkadaşlar formatın ardından yaptığım testleri koyuyorum.

Eki Görüntüle 765123

Ne kadar boş yer var SSD'de?

Bu durumda sanırım elinizdeki üründe problem var, iade edebiliyorsanız iade edin, ya da değişim yapılmasını isteyin.

Nedense 1 haftadır açılan 860 Evo sorunuyla ile ilgili konularda da SSD'ler hep 1-4 ay önce alınmıştı, sanırım sorunlu ürünler son zamanlarda çıktı.
iade düşünmüyorum açıkcası garanti içinde pazartesiyi beklemek durumundayım.
Dikkat ettimde günlük kullanımda hiçbi fark hissetmedim ama yinede aldığım ürünün normal kapasitede çalışmasını istiyorum doğal olarak.
Ne kadar boş yer var SSD'de?
465 gb toplam/ boş alan 415 gb bu halde değerler normal apex atarsam düşecek apex ise 35 gb civarı

Geri
Yukarı