Samsung 870 EVO 250 GB sahte mi?

Makaleler
33
Daha fazla  
Laptopfırsatı adlı satıcıdan Hepsiburada üzerinden 9 ay önce falan SSD almıştım. Sorun yaşayan yoktu, yorumları güzeldi ve Hepsiburada üzerinden iyi ürünler satan bir satıcıydı gördüğüm kadarıyla. Kargo geldiği zaman kutusuz gelmişti diye hatırlıyorum. Yani direkt SSD kutusuz olarak gelmişti. Neyse dedim, çalışsın yeter mantığındaydım. HDD'den geçmiştim. SSD'yi taktıktan sonra hiçbir sorun yaşamadım ama aldığım SSD'in bayağı sahte modelleri varmış. Benim SSD sahte mi acaba? Samsung Magician üzerinde gözüküyor. Seri numarası veya Firmware numarasıyla anlaşılır mı sahte olup, olmadığı?

Seri numarası: S5Y4NJ0R121767Z

Firmware: SVT02B6Q

Genuine yazıyor, internette baktığıma göre orijinal demekmiş sanırım.

1661928669581.png

1661928682930.png

Buradan seri numarasını sorgulayınca, "Geçersiz kod. Geçerli bir seri numarası veya IMEI giriniz." Diyor. Sanırım telefonlar için bu link.

@Yener K., @Mansion, @hakan yaeger, @Mithat Berhan, @BerkayZ87.

Son düzenleme:
İnternete seri numarasını yazınca hiçbir sonuç çıkmıyor. Bu normal midir?
Hocam seri numarasını yazınca çıkmaması normal o sizin elinizdeki SSD'ye özel olarak verilmiş numara olduğu için başka bir yerde bulunmaz Samsung'un kendi veri tabanı dışında. Seri numaranızda R'ye kadar benim 870 Evo ile aynı, sonrası farklı.

Gerçek olduğunda dediğiniz gibi "Genuine", sahte olduğunda ise kırmızı uyarı çıkıyor. Tabi bunu bile aşacak sahteciler varsa vay halimize.

Ama Samsung'un kendi sitesinde bile ürünün sahte olup olmadığını kontrol etmek için Samsung Magician kullanın yazıyor.

1661933264526.png

1661933273786.png

Random write kısmı öyle oluyordu değil mi ilk alınışta? Öyleymiş. Hayırlı olsun hocam. Ürün orijinal.

SSD'yi yeni almadım bu arada, 9 ay falan oldu. Hiç benchmark yapmadığımdan dolayı random write kısmı öyle olabilir mi?

Hocam seri numarasını yazınca çıkmaması normal o sizin elinizdeki SSD'ye özel olarak verilmiş numara olduğu için başka bir yerde bulunmaz Samsung'un kendi veri tabanı dışında.

Gerçek olduğunda dediğiniz gibi genuine, sahte olduğunda ise kırmızı uyarı çıkıyor. Tabii bunu bile aşacak sahteciler varsa vay halimize.

Ama Samsung'un kendi sitesinde bile ürünün sahte olup olmadığını kontrol etmek için Samsung Magician kullanın yazıyor.

Eki Görüntüle 1501873

Eki Görüntüle 1501874

Ürünün kutusuz gelmesinden şüphelenmiştim, yoksa orijinal gibi duruyordu. 2. el falan almadım.

Orijinal ise sıkıntı yoktur bence. Aradan 9 ay falan geçmiş sonuçta, bir sıkıntı göremedim.
Bence de. Ama emin olmak adına Samsung'a seri numaranızı gönderip ürünün elinize "kutusuz" ulaştığını belirtebilirsiniz.

İşlemci olsa anlarım ama SSD'nin kutusuz olması niye? Bu aralar kutusuz mu gönderilmeye başlandı, yani acaba normal bir durum mu bu? Eline başka kutusuz ürün ulaşan var mı?

Bence de. Ama emin olmak adına Samsung'a seri numaranızı gönderip ürünün elinize "kutusuz" ulaştığını belirtebilirsiniz. İşlemci olsa anlarım ama SSD'nin kutusuz olması niye?

Yenisini mi gönderirler? Bildiğin poşete sarılmıştı direkt SSD.

Yenisini mi gönderirler? Bildiğin poşete sarılmıştı direkt SSD.
Yok hocam yenisini göndermeleri için değil sadece bu SSD'nin seri numarasında bir sıkıntı olup olmadığının validasyonu için. Hadi diyelim sahteciler Samsung Magician'ı bile "Genuine" göstermenin yolunu buldu.

Ayrıca kutusuz gönderildi diyince ne tepki verecekler onu görmek adına.

Yok hocam yenisini göndermeleri için değil sadece bu SSD'nin seri numarasında bir sıkıntı olup olmadığının validasyonu için. Ayrıca kutusuz gönderildi deyince ne tepki verecekler onu görmek adına.

Samsung desteğe yazarım seri numarasını. Bir de bu siteden almadım ama satıcının kendi sitesi sanırım.

Hepsiburada linkini bulamadım. Hepsiburada üzerinden almıştım.

Samsung desteğe nereden yazmalıyım? @EgeN7.

Yeni konular

Geri
Yukarı