Samsung 870 EVO 500GB okuma yazma hızları düşük

Halit göz

Femtopat
Daha fazla  
Hocam ben laptopum hızlansin diye internetten Samsung 870 EVO 500 GB kapasiteli 560 MB/s okuma, 530 MB/s yazma hızlarına sahip SSD satın aldım ama laptopum Sony Vaio marka, buradaki yetkili teknik servise götürdüm SSD değişimi ve format için ama format işlemi 4 saat sürdü. SSD yeni olduğu için direkt servise gönderdim ama cihaz aynı hatayı veriyor, ne yapabilirim?
Hocam ben laptopum hızlansin diye internetten Samsung 870 EVO 500 GB kapasiteli 560 MB/s okuma, 530 MB/s yazma hızlarına sahip SSD satın aldım ama laptopum Sony Vaio marka, buradaki yetkili teknik servise götürdüm SSD değişimi ve format için ama format işlemi 4 saat sürdü. SSD yeni olduğu için direkt servise gönderdim ama cihaz aynı hatayı veriyor, ne yapabilirim?
Bu arada cyristal disc mark uzerinde yaptığım testlerde 28mb/s okuma 27mb/s yazma değerlerini gördüm hhd bile bu değerlerin 2 katıydı 😅

Dosya Ekleri

• 1615045553153577169217.jpg
    1615045553153577169217.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 74
Gerçekten 870 EVO aldığınıza emin misiniz hocam? Belki de sahte bir ürün aldınız. Samsung Magician'ı indirip bakın bir.

Gerçekten 870 EVO aldığınıza emin misiniz hocam? Belki de sahte bir ürün aldınız. Samsung Magician'ı indirip bakın bir.
İstersen sana kutusu ve garanti belgesini dahi atayım ürün Samsung'un sitesinde ve magican yazılımında da görünü yor en küçük ayrintisina kadar ama. Ssd den verim hiç bir şekilde alamıyorum

@Halit göz SATA sürücüleriniz güncel mi? İlk kez karşılaştım bu durumla açıkçası. Daha bilgili birilerini etiketlemem daha doğru olacak gibi. @MisakiTaro @hakan yaeger
Hiçbir şey anlamadım bu işten. SSD'yi nereye taktınız? DVD sürücüsü yerine taktıysanız bundan dolayı olmuş olabilir.
Ssd yi eski hhd platformuna taktım takmadanda öncelikle Samsung sata magic yazılımi üzerinde disk klonladim ve CD DVD desteği yok laptopun DDR3 1333mhz e-450apu işlemcili laptopum
@Halit göz SATA sürücüleriniz güncel mi? İlk kez karşılaştım bu durumla açıkçası. Daha bilgili birilerini etiketlemem daha doğru olacak gibi. @MisakiTaro @hakan yaeger
Güncellemeyi bilmiyorum boot menüsüne erişimin yok

Geri
Yukarı