Samsung 870 EVO değerleri

Dolunca geri eski hızına kavuşmasını nasıl sağlıyoruz hocam?🤔
Bekleyerek. :) O önbellek kısa bir süre içerisinde boşalıyor zaten. Bazı kişilerde hiç boşalmayabiliyor o önbellek. Ya sürekli yazma yaptıkları için boşalmaya vakti olmuyor ya da SSD'de oluşan bir arıza yüzünden boşalamıyor. :) Bazı yerlerde 860 EVO'ların DRAM Cache arızaları olduğunu okumuştum. 870 EVO'da da var mıdır bu durum bilemem. :)

Dolunca geri eski hızına kavuşmasını nasıl sağlıyoruz hocam?🤔
Maalesef, çok zor bir soru. Normalde SSD'nin kendi önbelleğini direkt işlem sonrası temizlemesi gerekiyor ama maalesef bazen kendi gerçekleştirmediğinde TRIM uygulamak gerekebiliyor. TRIM'in de düzeltmediği durumlar olabiliyor, çok karışık bir mevzu.

@PossibleTurco
1617360678975.png

Patriot Burst'ü geçebilir mi? :D

Bekleyerek. :) o önbellek kısa bir süre içerisinde boşalıyor zaten. Bazı kişilerde hiç boşalmayabiliyor o önbellek. Ya sürekli yazma yaptıkları için boşalmaya vakti olmuyor ya da SSD'de oluşan bir arıza yüzünden boşalamıyor. :) bazı yerlerde 860 EVO'ların DRAM cache arızaları olduğunu okumuştum. 870 EVO'da da var mıdır bu durum bilemem. :)

Maalesef, çok zor bir soru. Normalde SSD'nin kendi önbelleğini direkt işlem sonrası temizlemesi gerekiyor ama maalesef bazen kendi gerçekleştirmediğinde TRIM uygulamak gerekebiliyor. TRIM'in de düzeltmediği durumlar olabiliyor, çok karışık bir mevzu.

@PossibleTurco
Eki Görüntüle 953737

Galiba benim Adata olanda sıkıntı var normalde düşük yazma hızları aldığım çok oluyor ama format sonrası kontrol ettiğimde çok güzel sonuçlar veriyordu, teşekkürler arkadaşlar :)

Benim Patriot Burst'ün rastgele okuma yazma hızları 870 EVO'dan da yüksek gözüküyor 🤭
Galiba benim Adata olanda sıkıntı var normalde düşük yazma hızları aldığım çok oluyor ama format sonrası kontrol ettiğimde çok güzel sonuçlar veriyordu, teşekkürler arkadaşlar :)
SU630 modelinde 30-40 MB/s gibi hızlara düşebiliyor yazma hızı. Bunu sorun olarak nitelendiriyorlar ama bence bir sorun ifade etmiyor. Önbellek dolmasından kaynaklı.

1617360678975.png

Laptop'da geçemez ama masaüstüne takınca geçer hocam. :D Masaüstünde ben Barracuda 120 ile 92.000 IOPS okuma ve 91.000 IOPS yazma gördüm. Ama %0 doluluk ile. Keşke ekran görüntüsü alsaydım. Şu an SSD sağlığı %98'de. Bir de eskiden 29-30 derece çalışan disk şimdi 30-32 derece arası çalışıyor. En sonunda dayanamayıp termal pad koyacağım kontrolcüye o olacak.

Bir de eskiden 29-30 derece çalışan disk şimdi 30-32 derece arası çalışıyor. En sonunda dayanamayıp termal pad koyacağım kontrolcüye o olacak.
Çok sıcak çalışıyormuş, buzdolabına koyun isterseniz.
Benim Patriot Burst hep 33 derece 😎

85-75K gördüm bende. 80-60K vadediliyor.

Çok sıcak çalışıyormuş, buzdolabına koyun isterseniz.
Benim Patriot Burst hep 33 derece 😎

85-75K gördüm ben de. 80-60K vadediliyor.
Yazılımla sabit 33 derece. Hiç ısınmıyor. 😎
@Ansur hocam Barracuda 120'yi 19 derece sıcaklıkta kullanıyor.
ssd sıcaklık.png

Buzlukta kullanıyor sanırım SSD'yi. :D 19 derece ne yav. Benim neden 32 derece?

Söylenen değerlerin üstünü vermesi güzel SSD'nin. Benim nedense bazen yazma hızım teste sokunca 299 MB/s çıkıyor. Bir daha test yapınca 400 MB/s oluyor. Bir daha test yapınca 535 MB/s oluyor. Çok garip. :D Laptop Samsung marka. Acaba boykot mu uyguluyor başka marka SSD'lere?

Yeni konular

Geri
Yukarı