Samsung 870 EVO Plus yazma hızı düşüyor

SSD'yi ilk aldığımda test yaptım 3400 MB okuma 3200 MB yazma çıktı son zamanlarda yapıyorum 800 çıkıyor 1000 çıkıyor çok nadir 3000 oluyor yani bir kere oldu bilgisayarı falan kapattım açtım ama olmuyor yani 3000'e yaklaşmıyor bir türlü SSD'nin kapasitesi 500 GB şu an 110 GB boş alan var BIOS'tan yapmam gereken bir ayar var mı sizce garantiye göndermeli miyim?(not: SSD'nin adı 970 EVO Plus yanlış yazmışım.)

Sorun ısı kaynaklı 55 derece çok yüksek. M.2 soğutma bloğu alın. Anakart ne?

55 derece bir M.2 SSD için gayet normal bir değer ve zaten anakarttan çıkan soğutma bloğu takılı ve zaten dediğim gibi 37 derece iken de sıcaklık yazma değeri aşırı düşük.
Yine test yaptım BIOS sıfırlayıp bir şey değişmedi sıcaklıkta 45 dereceydi test yaparken ama yine 900 MB çıktı yazma hızı.
Anakartımda ikisorun ısı kaynaklı 55 derece çok yüksek. M.2 soğutma bloğu alın. Anakart ne?

Anakartımda iki tane SSD slotu var alttaki kısma soğutma bloğu takılmıyor galiba uzun geliyor ama üst taraftada ısınıyor işlemci ve ekran kartı sıcaklığından dolayı alta taksam sıcaklık nasıl olur sizce ama bunun bir çözüm olacağına emin değilim çünkü sıcak değilken de PC yeni açılmışken de düşük çıkıyor değerler 1000 civarında seyrediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı