Samsung 970 EVO 1TB NVMe M.2 boşta 55 derece normal mi?

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok ilginç bir durum var işletim sistemi bu SSD üzerine kurulu ancak oyunlarda ısınmıyor. Ancak masaüstüne gelince biraz Chrome gireyim Steam da dolaşayım maile bakayım derken SSD çok ısınıyor şahsen sadece Chrome üzerinde gezerek 55 dereceye nasıl ulaştım bilmiyorum ekran görüntüsü alayım diyene kadar düştü tabii ama bunu yazarken 47 dereceye geri düştü. Kafam takıldığı için arada bakıyorum boşta arka planda bir şey çalışmıyor. Görev yöneticisi üzerinden > disk %0 olmasına rağmen 50-55 arasında geziyor ve High yazıyor Samsung Magician üzerinde. Sizde de mi böyle bu durumlar hava akışım iyi gayet, sistem de oyun oynarken sıfır sıkıntı :D

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70,6 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundayken ekran kartın soğutuyor muhtemelen. Emin olmasam da risk 70 derecede başlıyor ama gene de sıcaklığı düşük tutmak faydalı olur.

70 derece ve üzerine çıkmadıkça dert etmeyin. Benim 970 EVO Plus soğutucu plakasına rağmen 65 derece oluyor yük altında. Boşta da 25-35 arası takılıyor. Günlük kullanımda da 35-45 arası sıcaklıkta çalışıyor. SSD'nin üzerinde herhangi bir soğutucu böyle ısınabilir. Sonuçta NVMe SSD'ler çıplak bir PCB. SATA SSD'ler gibi alüminyum veya plastik bir kutunun içerisinde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı