Samsung 970 Evo 500 GB sıcaklık değerleri

ExellionTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Dostlar iyi günler. Sizlerin tavsiyeleri ile Samsung 970 Evo 500 GB M.2 SSD almıştım dün gece montajını yaptım ve değerleri sizinle paylaşmak istedim. Bir sıkıntı var mı? Performans ve sıcaklık değerleri iyi midir? Sıcaklıklardan biri boştaki, diğeri de CrystalDiskMark ile tarama sonrası sıcaklığı. M.2 SSD yuvası ekran kartımın tam altında kalıyor bu bir sorun teşkil eder mi ve ekstra yapmam gereken bir şey var mı?
Anakart: ASUS TUF Gaming B450-M Plus.
Ekran kartı: EVGA RTX 2060 Super XC Ultra 8 GB.
Kasa: Xigmatek Helios.

Dosya Ekleri

• crystaldisk.png
    crystaldisk.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 297
  • sonra.png
    sonra.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 335
  • önce.png
    önce.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 328
Hayırlı olsun. Bu pro olan model mi acaba?
Teşekkür ederim hocam. 🙂 Hayır pro modeli değil.
Gayet normal hocam. Ekran kartı ve işlemci arasında kaldığı için SATA SSD'lere göre daha fazla ısınıyor.

Teşekkür ederim cevabınız için. Sıcaklık ve hız değerleri normal yani ekstra bir şey yapmama gerek yok anladığım kadarıyla.

Aynen. 970 evo plus değerleri bu da. Ekstra soğutucu alabilirsiniz isterseniz ama bu kadar ısınmasının performansa hiç dezavantajı yok. 75 üstünde kısmaya başlıyor.

1604664904743.png

Aynen. 970 Evo Plus değerleri bu da. Ekstra soğutucu alabilirsiniz isterseniz ama bu kadar ısınmasının performansa hiç dezavantajı yok. 75 üstünde kısmaya başlıyor.

Eki Görüntüle 728099

Benim çekindiğim nokta sıcaklıktan dolayı ürünün zarar görme olasılığı aslında hocam. Gündelik kullanımda da 70 - 75 °C'leri geçmez herhalde. İçerisine Windows'u aktarmayı ve duruma göre ilerleyen zamanlarda lumion 10 ve 1-2 oyun kurmayı düşünüyorum.

Bence gayet normal SSD sıcaklığınız ama kasanızın galiba önü kapalı daha iyi bir kasaya geçilebilir diye düşünüyorum.

Evet hocam ön panel kapalı iki yanından düz şerit şeklinde hava girişi mevcut ve ön panelde fan takılı değil. Hocam bütçemi sıfırlamış durumdayım şu aralar kasa değiştiremeyeceğim gibi duruyor. 🙂 Aslında ağır oyunlarda bile bileşen sıcaklıklarım çok yüksek °C'lere çıkmıyor. Ekran kartım uzun oynama sürelerinde en fazla 74 °C'yi gördü A.C Odyssey ve RDR 2'de. LoL, CS:GO gibi oyunlarda 65 °C'leri bile görmüyor, işlemci sıcaklığımda 60-68 °C arası seyrediyor yükte.

Benim çekindiğim nokta sıcaklıktan dolayı ürünün zarar görme olasılığı aslında hocam. Gündelik kullanımda da 70 - 75 °C'leri geçmez herhalde. İçerisine Windows'u aktarmayı ve duruma göre ilerleyen zamanlarda lumion 10 ve 1-2 oyun kurmayı düşünüyorum.

Evet hocam ön panel kapalı iki yanından düz şerit şeklinde hava girişi mevcut ve ön panelde fan takılı değil. Aslında ağır oyunlarda bile bileşen sıcaklıklarım çok yüksek °C'lere çıkmıyor. Ekran kartım uzun oynama sürelerinde en fazla 74 °C'yi gördü A.C Odyssey ve RDR 2'de. LoL, CS:GO gibi oyunlarda 65 °C'leri bile görmüyor, işlemci sıcaklığımda 60-68 °C arası seyrediyor yükte.

Kasadan ufak bir korktumda, ama sıcaklıklarınız gayet güzel gözüküyor. Benim de SSD boşta 38 derece.

Geri
Yukarı