Samsung 970 EVO mu, 970 EVO Plus mı?

Doğa Metin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda hazırda bulunan SSD ve HDD'yi satıp yeni bir M.2 NVMe SSD alacağım. 1 TB boyutunda bir SSD alacağım ve genelde oyun oynamak için kullanacağım. Sizce Samsung 970 EVO mu, yoksa 970 EVO Plus modelini mi almalıyım? 250-300 TL civarı bir fiyat farkı var. Buna değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız oyun oynamaksa M2 SSD’ye gerek yok. 870 Evo 2TB alırdım. Emin olun oyun açılış sürelerinde SATA ve M2 arasında ki fark çok az.
Evet biliyorum fakat tek diske geçmek istediğim için almışken M2 olsun diye düşünüyorum 1 TB yeterli benim için.
Amacınız oyun oynamaksa M2 SSD’ye gerek yok. 870 Evo 2TB alırdım. Emin olun oyun açılış sürelerinde SATA ve M2 arasında ki fark çok az.
Sata SSD ile M2 arasında 200 tl fark var o farkı verebilirim sorun değil o yüzden M2 düşünüyorum ama az daha ekleyip Pro Plus alsam mı ona karar veremedim.

Evet biliyorum fakat tek diske geçmek istediğim için almışken M2 olsun diye düşünüyorum 1 TB yeterli benim için.

Sata SSD ile M2 arasında 200 tl fark var o farkı verebilirim sorun değil o yüzden M2 düşünüyorum ama az daha ekleyip Pro Plus alsam mı ona karar veremedim.
Anakartınız PCI4.0 destekliyorsa 980 Pro alın. Eğer desteklemiyorsa 970 Evo Plus alın.

Anakartınız PCI4.0 destekliyorsa 980 Pro alın. Eğer desteklemiyorsa 970 Evo Plus alın.
Anakartım PCI4 desteklemiyor, desteklese bile neredeyse 2 kat fiyat farkı var biraz uçuk malesef.
970 EVO Plus daha iyi ama bütçeni zorluyorsa 970 EVO yerine SN750 tercih edebilirsin. Ek olarak oyun amaçlıysa M.2 yerine uygun fiyatlı SATA da tercih edebilirsin.
Sadece samsung markasını tercih ediyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı