Samsung 970 Evo Plus 500 GB düşük hız sorunu yaşıyorum

Şu anda yaptığım testin sonuçları.

Öncelikle teşekkür ederim random read ve write değerleri niye bu kadar düşük çıkıyor Samsung Magician'da anlamadım. Bende de 280 k IOPS değerlerinde. Normalde SSD özelliklerinde daha fazla değerlere kadar çıkabiliyorken, niye bizde bu değerlerde kalıyor bilen biri var mı? Crsytaldiskmark sonuçları SSD inceleme sonuçları, videolarındaki ve forumda test sonuçlarını koyan kişilerin koyduğu sonuçlarla örtüşüyor. Fakat Samsung Magician'da böyle bir durum söz konusu.

Rastgele Okuma Hızı Maks.480.000 IOPS.
Rastgele Yazma Hızı Maks.550.000 IOPS.
Hocam düşük dediğiniz hızı almayı hayallerimde göremedim daha :D.

Malum SSD teknik değerleri yüksek olunca beklenti de yüksek oluyor haliyle :)

Öncelikle teşekkür ederim random read ve write değerleri niye bu kadar düşük çıkıyor Samsung Magician'da anlamadım. Bende de 280 k IOPS değerlerinde. Normalde SSD özelliklerinde daha fazla değerlere kadar çıkabiliyorken, niye bizde bu değerlerde kalıyor bilen biri var mı? Crsytaldiskmark sonuçları SSD inceleme sonuçları, videolarındaki ve forumda test sonuçlarını koyan kişilerin koyduğu sonuçlarla örtüşüyor. Fakat Samsung Magician'da böyle bir durum söz konusu.

Rastgele Okuma Hızı Maks.480.000 IOPS.
Rastgele Yazma Hızı Maks.550.000 IOPS.

Malum SSD teknik değerleri yüksek olunca beklenti de yüksek oluyor haliyle :)

Vallahi cevap verirken bende fark ettim neden öyle acaba.

Başıma geldiği için burada da belirtmek istedim.
Doğru porta takılı olsada bende de yavaşlık problemi vardı. Sorun driver eski olması.
Windows'un otomatik bulduğu driver eski sürümmüş. Samsung sitesinden ürünün destek sayfasında Windows driver var. Onun yükleyince düzeldi hız problemim.

Başıma geldiği için burada da belirtmek istedim.
Doğru porta takılı olsa da bende de yavaşlık problemi vardı. Sorun driver eski olması.
Windows'un otomatik bulduğu driver eski sürümmüş. Samsung sitesinden ürünün destek sayfasında Windows driver var. Onun yükleyince düzeldi hız problemim.

Samsung Magician dışında bir driver var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı