Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB SSD hızları düşük

singleman75

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Lenovo I340 15IRH i7-9750H işlemci ve 16 GB RAM oyun notebookum var.

Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB aldım ve taktım makinaya.
Bu ürünü incelediğim tüm yorumlarda (ürün açıklaması da o şekilde) 3500 MB okuma, 3300 MB yazma hızı var.
Ürünün kullanan herkes bu hıza ulaşabiliyor.
Fakat benim ürün neden okumada 2500 MB geçemiyor?
CrystalDiskMark uygulamasında millet ekran görüntülerini paylaşmış. Ama benim cihazda o hıza ulaşamıyorum.
Samsung Magician uygulamasında test yaptığım da sorun yok, o hıza çıkıyor. Fakat Samsung kendi cihazına torpil geçiyor olabilir, o sebeple güvenemedim :)
Başkaları CrystalDiskMark uygulamasında 3500 MB hıza ulaşırken benim cihaz neden 2500 MB'ı geçemiyor? Bilgisi olan var mı?
Windows 10 Pro 64 Bit yüklü ve lisanslı. 3 defa kurdum. Tüm sürücüler güncel.
Hatta Driver Booster uygulaması ile yeni sürücüler ile güncelledim fakat değişen bir şey yok.
Yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler.

1607707987085.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Torpil söz konusu değildir, merak etmeyin :) Arkada program çalışmadığından emin olun ve testi tekrar yapın, ATTO ve AS SSD ile de test yapabilirsiniz.

Yüklediğiniz sürücüleri kaldırın veya sistem geri yükleme yapın, ardından driveridentifier ile gerekli sürücüleri yükleyin.

Torpil söz konusu değildir, merak etmeyin :) arkada program çalışmadığından emin olun ve testi tekrar yapın, atto ve as SSD ile de test yapabilirsiniz.

Tüm uygulamalar kapalı. Hatta antivirüs de kapattım. Ayrıca Task Manager'den CrystalDiskMark'ın periyordunu en yükseğe çıkarttım. İlginçtir; ilk satırdaki okuma değeri başkalarının testinden düşük çıkıyor fakat 2. satır başkalarından gayet yüksek çıkıyor.
Yüklediğiniz sürücüleri kaldırın veya sistem geri yükleme yapın, ardından driveridentifier ile gerekli sürücüleri yükleyin.
Bu uygulamanı free olanını bulamadım. Lisans istiyor :(
Sorun çözüldü. Snappy driver installer uygulaması ile tarattım makineyı. Samsung NVMe Windows sürücüsünün yeni versiyonu olduğunu belirtti. Disk sürücüsü altındaki Samsung değil, depolama denetleyicisi altındaki Samsung sürücüsü. Samsung sitesinden indirip kurdum. Samsung Magician kurmuştum daha önce. O uyarır diye bekliyordum fakat uyarmıyor. Şu anda hız gayet iyi.
Yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.

Eki Görüntüle 775977

3. satırdaki yazma hızı düşük göründü gözüme. Ona taktım şimdi kafayı. Onu da hallederim umarım.

1607713639309.png

Dosya Ekleri

• 1607713517753.png
    1607713517753.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Geri
Yukarı