Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 250GB SSD nasıldır?

XANPP

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim SSD kullanan var mı nasıldır? İlk kez SSD kullanacağım. SSD'nin bana olan katkıları nedir oyunları SSD'ye mi kurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyisi.

SSD'nin bana olan katkıları nedir oyunları SSD'ye mi kurmalıyım?

Bahsettiğiniz SSD NVMe M.2, HDD'lerden ortalama 25 kat, SATA SSD'lerden ise ortalama 5 kat daha hızlı, oyundan oyuna değişir ama Windows'u kesinlikle SSD'ye kurun.

SATA SSD'lerden 5 kat hızlı dediğime bakmayın, o render ve dosya taşıma konusunda belli oluyor, Windows ve oyun açılış hızları konusunda aralarında pek fark yok.

Başlıkta belirttiğim SSD kullanan var mı nasıldır? İlk kez SSD kullanacağım. SSD'nin bana olan katkıları nedir oyunları SSD'ye mi kurmalıyım?

970 Evo 500 GB kullanıyorum, Plus'da bir üst modeli sanırım ben memnunsam, sen hepten memnun kalırsın. :)

1- 250 GB yeterli ise alın, bana sonradan yeterli gelmedi. Hala değiştiremedim gerçi.
2- Samsung oldukça kaliteli bu konuda
3- Hızını birkaç gün kullandıktan sonra çok net fark ediyorsunuz. Özellikle single player oyunlarda.
4- O SSD için anakartınızın uyumlu olması gerekiyor. Anakartınız nedir?

En iyisi.

Bahsettiğiniz SSD NVMe M.2, HDD'lerden ortalama 25 kat, SATA SSD'lerden ise ortalama 5 kat daha hızlı, oyundan oyuna değişir ama Windows'u kesinlikle SSD'ye kurun.

Bilginiz için teşekkürler şimdi aydınlandım. Windows'um SSD'de olacak zaten oyun olarak da CS:GO LoL PUBG oynayacağım.

En iyi SSD'lerden. Lakin siz normal bir kullanıcı olduğunuzdan bunu alsanız daha iyi olur.

Ne yazık ki ürün elimde ve her şeyim tamam kasamın gelmesini bekliyorum değişime gönderdim 5 gündür servisde henüz bir ses çıkmadı. Sizleri çok donanım tarzı konularında görüyorum mahsuru yoksa bir soru sormak istiyorum. i5 10400F işlemci MSI H410M -a Pro anakartım var ve kasam Vento VG05F olacak Bu soğutucu bana uygun olur mu?

970 Evo 500 GB kullanıyorum, Plus'da bir üst modeli sanırım ben memnunsam, sen hepten memnun kalırsın. :)

Teşekkür ederim.

İnşallah bakalım hocam ilkkez kullanacağız :)

1- 250 GB yeterli ise alın, bana sonradan yeterli gelmedi. Hala değiştiremedim gerçi.
2- Samsung oldukça kaliteli bu konuda.
3- Hızını birkaç gün kullandıktan sonra çok net fark ediyorsunuz. Özellikle Single Player oyunlarda.
4- O SSD için anakartınızın uyumlu olması gerekiyor. Anakartınız nedir?

Sadece PUBG LoL CS:GO oynuyorum SSD'nin bu oyunlardaki faydası nedir? FPS artışı sağlar mı bana?
Anakartım MSI H410M -a Pro.

Yeni konular

Geri
Yukarı