Samsung 970 EVO Plus SSD için soğutucu önerisi

Mamacita

Hectopat
İyi forumlar. Samsung EVO 970 aldım fakat ısısı fazla olduğu için soğutucu almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir? B450M S2H V1 kullanıyorum. Termal padiyle gelen 970'e uyumlu güzel bir soğutucu önerirseniz sevinirim. Fiyat 0-300 fark etmez padiyle osuyla busuyla uğraştırmasın yeter :D

Kasa içi havalandırmam cok iyi aslında ekran kartım 60ı geçmiyor işlemcide keza öyle. Ama bu SSD boşta bile 50 yükte 65 70. derece çok düşmicekse önemli midir acaba.

Kasa içi havalandırmam cok iyi aslında ekran kartım 60ı geçmiyor işlemcide keza öyle. Ama bu SSD boşta bile 50 yükte 65 70. derece çok düşmicekse önemli midir acaba.
İnternetten araştırın isterseniz bu soğutucuyu. Bunu kullananlar çoğunlukla sizin sddniz ile kullanmışlar. Daha iyi soğutucular var ama fiyat olarak çok yükseliyor. Padlerin içinde gelmesi vs.. fiyat performans oranı iyi bir soğutucu. Ben yük altında faydasını görüyorum. Araştırdıktan sonra karar verin isterseniz.

Bence soğutucu kullanın, anakartınız VRM ve kasa içi sıcaklıkları içinde iyi olur.

Pad kullanmadım takarken nasıl oluyor bilmediğim için, her konuya kafam basıyor bir şey sürmeye, yapışkan bir şey takmaya gelince irkiliyorum uğraşmak istemiyorum. Eğer normalse daha da yükselene kadar ısısı böyle devam ettireyim o zaman teşekkür ederim.

Hocam SSD de pad olayına inanmıyorum nedense zaten üreitici nikel kaplama koymuş ısı dağıtıcısı mevcut sorun olsa idi zaten termal ped takardı.

İnternetten araştırın isterseniz bu soğutucuyu. Bunu kullananlar çoğunlukla sizin sddniz ile kullanmışlar. Daha iyi soğutucular var ama fiyat olarak çok yükseliyor. Padlerin içinde gelmesi vs. Fiyat performans oranı iyi bir soğutucu. Ben yük altında faydasını görüyorum. Araştırdıktan sonra karar verin isterseniz.

Tamamdır iyice bir araştırıp bakacağım teşekkürler öneriniz için.
Hocam SSD de pad olayına inanmıyorum nedense zaten üreitici nikel kaplama koymuş ısı dağıtıcısı mevcut sorun olsa idi zaten termal ped takardı.

Doğru Samsung olunca konu bende pek korkucak bir şey olduğunu düşünmüyordum performans düşüşü yaşanır konusundan ötürü biraz endişem vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı