Samsung 970 EVO SSD gözükmüyor

cumhur121

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
980 PRO - 970 EVO
Anakart
MSI Z690-A
  • ANAKART MSI Z 690A
  • RAM DDR5 6000 MHz Kingston
  • İŞLEMCİ 12700K i7
Sistem PC'yi topladım. M.2'ler yuvalarına düzgün oturmuş durumda, donanımların içinde ikisi de gözükmesine rağmen BIOS ve bilgisayarımda 970 olanı bir türlü göremiyorum. Bilgisayar yönetimi kısmında disk yönetimi kısmında da siyah olarak da gözükmüyor disk. 970 EVO Plus olan gözükmeyen M.2'de de Windows kuruluydu önceki PC'den kalan parça ana SSD olarak onu kullanıyordum. Sorun oradan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • ANAKART MSI Z 690A
  • RAM DDR5 6000 MHz Kingston
  • İŞLEMCİ 12700K i7
Sistem PC'yi topladım. M.2'ler yuvalarına düzgün oturmuş durumda, donanımların içinde ikisi de gözükmesine rağmen BIOS ve bilgisayarımda 970 olanı bir türlü göremiyorum. Bilgisayar yönetimi kısmında disk yönetimi kısmında da siyah olarak da gözükmüyor disk. 970 EVO Plus olan gözükmeyen M.2'de de Windows kuruluydu önceki PC'den kalan parça ana SSD olarak onu kullanıyordum. Sorun oradan kaynaklı olabilir mi?

BIOS ayarlarında portları açık olduğundan emin olun. Portları kontrol edin.

BIOS ayarlarında portları açık olduğundan emin olun. Portları kontrol edin.
portların disable olanları hepsini enable a aldım yine gözükmüyor maalesef
PCIe modunu 3.0 yapıp deneyin eğer 4.0 ise.
auto olarak gözüküyordu 3 olarak değiştirdim hem m2 hem pci i ama yine değişiklik yok. donanım kısmında ve biosda intel rapid stroge technology kısmında görrebiliyorum bir tek 970 olanı Recep bey başka nerden kaynaklı olabilir problem m2 slotlarını denedim 980 pro takılı olan hariç iki tane var ikisinde de aynı durum ama donanımda gözüktüğü için bağlantıda problem yok galiba windows 10 kurarken sizin diskleri görmedi sizin video nuz da ki gibi flashla yükleyerek format attım ama orda da sadece 980 pro diski gelmişti orda da gözükmemişti

Yeni konular

Geri
Yukarı