Samsung 980 Pro SSD montajı sonrası PC açılmıyor

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Başka bir M.2 SSD'den geçtim. Sistem stabil çalışıyordu. O SSD'yi komple temizleyip Windows'u 980 Pro'ya kurdum, yine stabil çalışıyordu. Diğer SSD bomboş olmasına rağmen oradan Boot ediyordum. Sonrasında diğer SSD'yi çıkarınca 980 Pro ile sistem açılmadı. Boot menüsünde de görünmüyor. Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı? 970 EVO'da da aynı sorunu yaşamıştım. Başka bir SATA SSD ekleyerek sorunu çözmüştüm. Yine sadece 970 EVO bağlıyken sistem açılmıyordu. Ondan sonra anakart dahil tüm sistemi değiştim, yine sonuç aynı.

2 SSD varken 980 Pro'ya kurulum yaptın diye anladım. Sen bu kurulumu yaparken diğer SSD'de Windows kuruluydu. Süper akıllı Windows, "Yahu zaten Boot işleri için kısım var. Tekrar oluşturmaya gerek yok." deyip diğerindekini kullanmış gibi görünüyor. Bu yüzden temiz kurulumda sistemde sadece kullanılacak diskin takılı olmasını tavsiye ediyorum.

Daha önce başıma geldi. Kim ne derse desin durum benim için böyle.

2 SSD varken 980 Pro'ya kurulum yaptın diye anladım. Sen bu kurulumu yaparken diğer SSD'de Windows kuruluydu. Süper akıllı Windows, "Yahu zaten Boot işleri için kısım var. Tekrar oluşturmaya gerek yok." deyip diğerindekini kullanmış gibi görünüyor. Bu yüzden temiz kurulumda sistemde sadece kullanılacak diskin takılı olmasını tavsiye ediyorum.

Daha önce başıma geldi. Kim ne derse desin durum benim için böyle.

970 ve 860(C diski 970 idi) kullanıyordum 980 Pro aldım, Windows kurdum bir sürü sıkıntı çıktıydı ben de sinirden 970'i, 860'ı falan tamamen temizlemiş sistemi sıfırdan 980 sistem diski olacak şekilde kurmuştum. Açıkçası sebebini tam bilmiyordum belki ben bir hata yapmıştım ama en iyisi dediğiniz gibi temiz kurulum :D.

Temiz kurulumda da bu şekilde hata veriyor. Sadece 980 Pro takılıyken. SSD sağlam eminim, diğer SSD takılıyken tüm testlerini yapmıştım.

Dosya Ekleri

• 16353373005361432468363964199372.jpg
    16353373005361432468363964199372.jpg
    219,1 KB · Görüntüleme: 41
Temiz kurulumda da bu şekilde hata veriyor. Sadece 980 Pro takılıyken. SSD sağlam eminim, diğer SSD takılıyken tüm testlerini yapmıştım.

Başka bilgisayarda Intel'in driverini flash a atıp disk sürücü bulamayana takıp orada dosyanı seçip kurmayı dene Recep Baltaş öyle yaptı onun videosunu bul hemen onun yaptığını yap inşallah düzelir sorunun.

Yeni konular

Geri
Yukarı