Samsung 980 Pro SSD'li yeni sistemde Windows yavaş açılıyor

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni sistem topladım. Kurulum sorunsuz, Samsung 980 Pro marka SSD kullanıyorum fakat 35.9 saniyelik bir açılış süresi var. Samsung Magician ve CrystalDiskMark programları ile SSD testi uyguladım herhangi bir sorun da yok. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi nedir? Başlangıç bölümündeki bütün uygulamaları devre dışı bırakmadan önce 41.9 saniye açılış zamanı vardı şimdi 35.9'a düştü.

Edit: Az önce kronometre ile ölçüm yaptım ve ASUS logusunun gelmesi 35 saniyeyi buluyor. Masaüstünün gelmesi ise 47 saniye.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    155,3 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    39,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi yazar mısınız?
Bilgisayara sağ tık yapın -> yönet -> Depolama -> Disk yönetimi yolunu açın ve pencerenin resmini atın. Windows'un kurulu olduğu dizini de söyleyiniz.

Bilgisayara sağ tık yapın -> yönet -> Depolama -> Disk yönetimi yolunu açın ve pencerenin resmini atın. Windows'un kurulu olduğu dizini de söyleyiniz.
Windows C diskine kurulu herhangi bir ayırma yapmadım.

Dosya Ekleri

• asd.PNG
    asd.PNG
    48,2 KB · Görüntüleme: 17
Memory Context Restore diye bir ayar var Biosta onu aktifleştir. Her pc yi açtığında RAM lerde PC bir işlem yapıyor disabled olarak kullanırsan.

Memory context restore diye bir ayar var BIOS'ta onu aktifleştir. Her PC'yi açtığında RAM'lerde PC bir işlem yapıyor disabled olarak kullanırsan.

Tam olarak hangi bölümde olduğunu yazar mısınız?

Bilgisayara sağ tık yapın -> yönet -> depolama -> disk yönetimi yolunu açın ve pencerenin resmini atın. Windows'un kurulu olduğu dizini de söyleyiniz.

ASUS B650e F Gaming, Ryzen 5 7600X, RX6800.

Memory context restore diye bir ayar var BIOS'ta onu aktifleştir. Her PC'yi açtığında RAM'lerde PC bir işlem yapıyor disabled olarak kullanırsan.

Tam teşekkür ediyordum ki işe yaramıştı 25 saniyede açıldı fakat mavi ekran hatası aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı