Samsung 980 Pro vs KC3000

BarbarosaTR

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlarım,

Bu iki SSD arasında kaldım. Yani verileri masaya yatırınca olağan dışı fark yok ama benden daha iyi bilen arkadaşlarım hangisini önerir ve ne gibi 2000 MB yazma hızı harici farkları mevcuttur.

Kullanan arkadaşların önerileri benim için çok önemli.
Veya da daha da iyi bir SSD önerisinde de bulunabilirsiniz fiyat olarak problem yok.
Bilgisayarımı yalnızca oyun amaçlı kullandığımı belirtmek isterim.

Samsung 970 EVO Plus aldım. Memnunum ve tavsiye ederim. Pro oyun oynayan biri için gereksiz.

Elimde 980 Pro, 970 EVO Plus, 860 EVO, 870 EVO var. Sadece oyun oynanacaksa @bjkworld26'nın dediği gibi 970 EVO-EVO Plus yeterli olur. Windows kullanıyorsanız Samsung'un yazılımı da gayet iyi.

KC3000 daha iyi. Sebepleri de şu;
Daha iyi, yüksek katmanlı NAND yongalara sahip olması, DRAM'inin ve genel okuma yazma hızlarının daha iyi olması, çok daha büyük bir SLC önbelleğine sahip olması, garanti edilen ömrünün daha uzun olması gibi birçok sebep var.

Ancak ben de sadece oyun için kullandığınız bir bilgisayarda iki SSD'nin de biraz abartıya kaçacağını düşünüyorum.

Pro'yu sırf uzun ömürlü olduğunu düşündüğüm için tercih etmiştim.

Oyun oynayan birisi 970 EVO Plus'ı kolay kolay bozamaz merak etme 5 yıl garantisi var zaten.

Peki 980 Pro'ya da KC3000 gibi SSD'lere ihtiyac duyanlar bilgisayarda ne yapıyolar ki.

Video edit vs işleri yapıyorlar. M.2 SSD'ler oyunlarda daha fazla performans vermez zaten o yüksek rakamlara bakma sen. SATA SSD'lerle aynı performansta çalışır ortalama oyunlar için söylüyorum. Oyunun açılışı vs daha hızlanır o kdr. 4K değerleri düşük. Fakat veri aktarım hızı SATA'lara göre yüksektir.

Bende 2. disk olarak 1 tb bakıyorum.Uzun ömürlülük ve enerji tasarrufu için samsung istiyordum fakat fiyatları çok arttı.Oyun ve resim vs yedeklemek için kullanacağım.Ne tavsiye edersiniz ?

Arkadaşlar öneri verirken piyasa fiyatlarına bakın. 970 EVO Plus dediğiniz disk şu an KC 3000 ve 980 PRO ile neredeyse aynı fiyatta. Hatta 1 TB modeli KC 3000'den daha pahalı.

1670345709844.png

1670345716666.png

Yeni konular

Geri
Yukarı