Samsung A12 neden kötüleniyor?

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar birkaç konuda gördüm, birisi Samsung A12 nasıldır demiş. Sanki herkes koşturarak çöp demeye gelmiş. Ben 2 haftadır yoğun bir şekilde kullanıyorum, hiçbir sıkıntısını dahi görmedim. Tabii fiyati biraz tuzlu, siz de alın diye övmüyorum ama bir telefonun bu kadar küçük düşürülmesini saçma buldum. 5000 mAh bataryası olsun, 48MP + Makro kamerası, parmak izi okuyucusu olsun. Tasarımı benim çok hoşuma gidiyor, yani dolar kuru yüzünden pahalıya denk geliyor ama yurt dışındaki insanlar 180$ dolara en iyi telefonun bu olduğunu söylediler. Yani ben memnunum. 3000TL olsa yine alırdım.

Arkadaşlar birkaç konuda gördüm, birisi Samsung A12 nasıldır demiş. Sanki herkes koşturarak çöp demeye gelmiş. Ben 2 haftadır yoğun bir şekilde kullanıyorum, hiçbir sıkıntısını dahi görmedim. Tabii fiyati biraz tuzlu, siz de alın diye övmüyorum ama bir telefonun bu kadar küçük düşürülmesini saçma buldum. 5000 mAh bataryası olsun, 48MP + makro kamerası, parmak izi okuyucusu olsun. Tasarımı benim çok hoşuma gidiyor, yani dolar kuru yüzünden pahalıya denk geliyor ama yurt dışındaki insanlar 180$ dolara en iyi telefonun bu olduğunu söylediler. Yani ben memnunum. 3000TL olsa yine alırdım.

Aslında incelemeler ikiye ayrılıyor;
1-Kağıt üstünde yazan verilere göre yapılan incelemeler.
2-Uzun kullanıma bağlı yapılan incelemeler.
Teknoloji kanalları her ne kadar güvenilir de olsa, bir ürünü kutudan çıkartıp 2-3 saat test edip yorumluyorlar bu yüzden bu tip incelemeler 1. kategoride yer alıyor. Fakat asıl önemli olan inceleme 2. kategori. Yani telefon ilk 3 ay çok iyi çalışabilir fakat zaman geçtikçe performansı ne kadar düşecek asıl önemli olan budur. Eğer çamur atanlar çevresinde uzun süre bu telefonu kullanan kişileri referans alıp çamur atıyorsa teknoloji kanallarından daha sağlıklı bir incelemedir. Fakat sırf sürü psikolojisi ile atılan bir çamursa göz ardı edilmelidir.

Her ürünün bir alıcısı illa ki mevcuttur. Telefon piyasasından anlamam fakat bütçem 2300 TL civarında dolansaydı A12 veyahut benzeri bir telefon alırdım zira Samsung'un sunduğu destekleri seviyorum. Güle güle kullanın çok takılmayın bu tarz şeylere çünkü hangi ürünü alırsanız alın ''o fiyata şusu vardı busu vardı'' diyecek bir kitle her zaman mevcuttur. Kronik sorunu olan cihazları işin içine katmıyorum tabii ki.

Geri
Yukarı