Samsung A12 telefon kasıyor

BretyTR38

Picopat
Arkadaşlar Samsung kullanıyorum ve telefon çok yavaşladı. Ne yapabilirim hızlanması icin?
Yardım edecek var mı?
Yardım edecek var mı?

Son düzenleme:
Merhabalar.
1. Öncelikle Telefonunuzun Ayarlar uygulamasına girip
2. En aşağıya inip Telefon Hakkında kısmına giriniz
3. Buradan Yazılım Bilgileri Bölümüne
4. Daha sonra Genelde Üstten 5. sırada olan Yapım Numarası bölümüne art arta 5 6 defa basmanızdır
5. geliştirici seçenekleri aktif edilmiştir diye bir uyarı metni gelecektir şifre ekranı gelirse şifrenizi giriniz Bu tamamen güvenlidir.
6. daha sonra tekrar ayarlar menüsününe gelin ve en aşağıda Geliştirici Seçeneklerini Göreceksiniz
7. Geliştirici seçeneklerine girin ve Aşağıya yavaş yavaş kaydırınız (Herhangi bir ayara tıklamadığına dikkat ediniz)
8. İndiğinizde Giriş bölümünden
-Pencere animasyon ölçeği
-Geçiş animasyonu ölçeği
-Animatör süre ölçeği
olarak 3 adet seçenekler gelicektir
en baştan onların üstüne tıklayarak ayarı ister 0,5x veya 0 a almanıza tavsiye ederim
3 ünüde ayarladıktan sonra telefonuzda uygulamalara giriş hızında artış olduğunu görmek mümkün

daha sonra
1. ekranda boş bir alana basılı tutup Widget`lar kısmından
2. Cihaz bakımı adlı widgeti seçin
3. ve ekrana yerleştiriniz
4. düzenli olarak ordan telefonunuzun ram temizliğini ve hız bakımlarını yapabilirsiniz
Yardımcı Olduysam Ne Mutlu :)

Bir de Hızlı ROM varsa der misiniz ROM atmayı dusunuyorum
Eğertelefonunuzun garantisi var ise (ROM veya ROOT işleminden garanti kapsamından çıkacağını bilgilendirmek isterim)
eski model samsung tabletimde Lineage os kullandım ve gayet hoşuma gittiğini söylemem gerek
hızı olsun performansı olsun beni şaşırttı açıkçası
günlük kullanım için gayet ideal ve stabil bi rom seçimi olarak Lineage os Rom öneririm
ancak bildiğini üzere bu custom romlar orijinal samsung rom gibi stabil çalışmaya bilir sonuçta farklı bi rom
denemek gerekir :)
Garanti var ise Garanti kapsamından çıkacağını hatırlatmak isterim ;)

Böyle düşük segment telefonları hızlandırabilecek tek çözüm hafif Launcher kurmaktır.

Örnek verebilir misiniz Rommu kurmak lazım yoksa olay Store'daki launcerlardanmi

Eğertelefonunuzun garantisi var ise (ROM veya ROOT işleminden garanti kapsamından çıkacağını bilgilendirmek isterim)
Eski model Samsung tabletimde LineageOS kullandım ve gayet hoşuma gittiğini söylemem gerek
Hızı olsun performansı olsun beni şaşırttı açıkçası
Günlük kullanım için gayet ideal ve stabil bir ROM seçimi olarak LineageOS ROM öneririm
Ancak

Hocam telefonu 2 defa yazılım yüzünden garantiye gonderdim
Telefonun kaskosu var iptal olur mu?

Son düzenleme:
Örnek verebilir misiniz Rommu kurmak lazım yoksa olay Store'daki launcerlardanmi

Hocam telefonu 2 defa yazılım yüzünden garantiye gonderdim
Telefonun kaskosu var iptal olur mu?
Hocam o kasko konusunda pek bi bilgim yok ya
Play store dan laucher kurmak sadeceana menüyü hızlandırırır
uygulama içi pek bi performans artışı sağlamaz

Merhaba, geliştirici ayarlardan yapılan kısımları yaptım sanki biraz hızlandı ama hala geçişler çok yavaş. 0 yapabilirsiniz yazmışsınız. Kapalı seçeneği var ama 0 yok.
Bir de son güncellemeden sonra internet olmadan bağlı uyarısı alıyorum. Bunu neler denediysem düzeltemedim. Mobil veri kullanıyor ama WiFi de sorun oluyor. Evdeki diğer tüm cihazlar WiFi ye bağlanıyor oysa.
Ip ayarlarını falan statik yapıp orda yazan sayıları da yazdım çok anlamıyorum ama.
Bir de galaxy a12 kullanıp normal video fotograf çektikten sonra bunu paylaşınca ayarları bozulan var mı. Uygulamalarda ayarlar normal telefon kendisi yapıyor anlamıyorum. Yani direk whastaptan da video çeksem kalite öçok kötü instagramdan da

kendisi yapıyor anl

Geri
Yukarı