Samsung A32 kulaklık girişine kar kaçtı

Makaleler
9
Yer
Detroit
Arkadaşlar Samsung A32 kullanıcısıyım, az önce kar oynarken yanlışlıkla kulaklık girişine kar girdi. Derhal telefonu komple kapattım, şu anda sıcak bir odada kurumaya bıraktım. Bir şey olur mu sizce, ne yapmalıyım?

Şarja takmayın, Samsung'ların o bölümüne sıvı teması sonrası elektrik verilirse bozuluyor ve servis tarafından o soket komple değişmesi gerekiyor. Bekleyin iyice kuruduğundan emin olduktan sonra telefonu açın. Bir süre kullanın en son şarja takın.

Kaç saat kapatmamı önerirsiniz? Sabaha kadar kapalı tutsam yarar mı?

Bir de bazıları silica jel veya pirinç kullanın diyor kurutmak için. İşe yarar mı emin değilim, silica jel bulamadım.
Bence çok ıslanmadı ise kuru ve hafif sıcak bir ortamda sabaha kadar beklet sorun olmayacaktır. Teknolojik parçaları ıslattıktan sonra ve kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Kaç saat kapatmamı önerirsiniz? Sabaha kadar kapalı tutsam yarar mı?

Bir de bazıları silica jel veya pirinç kullanın diyor kurutmak için. İşe yarar mı emin değilim, silica jel bulamadım.

Pirinç nemi aldığı için öneriliyor genelde, denemekten zarar gelmez. Fön makinesini o bölgeye doğru tutarak kurutmaya çalışmayın suyu daha da içeriye itersiniz. Sıcak bir yerde veya pirinçte en az 12 saat dursun mümkünse. Eğer telefon açıkken sıvı teması olduğunda sorun yoktuysa bir şey olmaz sadece kurumadan şarja takmayın yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı