Samsung A50'nin oyun performansı düşük

BehzatTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2 hafta önce amca bana kendi kullandığı A50'yi hediye etti. Telefon gayet güzel ama oyun performansı çok düşük anlamadığım şekilde. YouTube'dan baktığımda PUBG'de yükssek ayarsa 50 FPS alıyorlar ama ben çok kötu FPS alıyorum. Mesela PUBG indirdim denemek için düşük ayarlarda 20 FPS aliyorum örnegin CoD da indirdim onda da çok kötü FPS alıyorum. Sonra telefonun rootlu olduğunu ögrendim. Telefonu güncelleyemiyorum ve bazı uygulamaları kullanamıyorum. Bundan dolayı olabilir mi?
Buyurun sistem özellikleri;

20211024_204704.jpg

Screenshot_20211024-204526_CPU-Z.jpg

Screenshot_20211024-204533_CPU-Z.jpg

Arkadaşlar merhaba, 2 hafta önce amca bana kendi kullandığı A50'yi hediye etti. Telefon gayet güzel ama oyun performansı çok düşük anlamadığım şekilde. YouTube'dan baktığımda PUBG'de yükssek ayarsa 50 FPS alıyorlar ama ben çok kötu FPS alıyorum. Mesela PUBG indirdim denemek için düşük ayarlarda 20 FPS aliyorum örnegin CoD da indirdim onda da çok kötü FPS alıyorum. Sonra telefonun rootlu olduğunu ögrendim. Telefonu güncelleyemiyorum ve bazı uygulamaları kullanamıyorum. Bundan dolayı olabilir mi?

Eki Görüntüle 1197773

Eki Görüntüle 1197772

Eki Görüntüle 1197771

Benim yakınımda A70 var açıkçası ondan bile PUBG oynayamıyorum yani grafikler falan donuyor gibi kötü geliyor ve FPS düşük oluyor. Root konusuna gelince performansınızı etkileyeceğini sanmam çok isterseniz sıfırdan ROM atabilirsiniz rootun gitmesi için.

Eki Görüntüle 1197773

Eki Görüntüle 1197772

Eki Görüntüle 1197771
Benim önerim o telefona sıfırdan Stock ROM atılması. Root ile alakalı olabilir.

Cihazda hangi uygulamalar yüklü, root ne için atıldı, cihaz en son ne zaman güncellendi, ROM ile oynanmış mı... Cihaz hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Net bir şey söyleyemem, rootu daha uzun pil ömrü için işlemci frekansını sınırlama amacıyla bile atmış olabilirler.

Cihazı fabrika çıkışı durumuna getirmek de bir çözüm olabilir.

Cihazda hangi uygulamalar yüklü, root ne için atıldı, cihaz en son ne zaman güncellendi, ROM ile oynanmış mı... Cihaz hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Net bir şey söyleyemem, rootu daha uzun pil ömrü için işlemci frekansını sınırlama amacıyla bile atmış olabilirler.

Cihazı fabrika çıkışı durumuna getirmek de bir çözüm olabilir.
Sanırım Imei ile alakalı atmışlar benimde pek bir bilgim yok rom atınca imei gider mi acaba normalde gitmedigini biliyorum ama imei root atıldıysa bilemiyorum.

Geri
Yukarı