Samsung A52'den daha iyi bir alternatif var mı?

Madem A52 kullanıcısı buldum birkaç soru sorayım o zaman :D
-kasa esneme sorunuyla karşılaştınız mı?
-Hangi renk aldınız (saçma olabilir ama kasa esnemesi belli bir renkte daha fazla görünüyor diye biliyorum)
-Hiç oyun oynama şansınız oldu mu? Oyun performansı nasıldır?
-Donma takılma gördünüz mü?
-Parmak izi okuyucusu yavaş mı çalışıyor?
Sorular fazla olabilir kusura bakmayın cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.

1-kasa esneme sorunu ilk aldığımda vardı. Telefon değişime gitti. Gelende de kamerasının yanında kapak tam oturmamış. Yeniden göndermeye üşendiğim için o halde kullanıyorum. Aralık çok geniş değil.

2- siyah renk aldım. Rengin esnemeyle alakası yok.

3-oyun çok oynuyorum telefonda 200+ saat Wild Rift 200+ saat PES 2021 oynadım. Peste orta ayarlar 60 FPS oynatıyor ancak belli bir süre sonra ısınıyor fark edilecek şekilde. Wild Rift sorunsuz oynanıyor. Performansı beni tatmin ediyoe gayet.

4- 6 aydır kullanıyorum kullanıma bağlı takılma 1-2 kere olmuştur anca o da beniö ha bire bir uygulamaya gir çık yapmamdan dolayı. Telefon biraz geç açılıp kapanıyor. Açıldığında kendine gelmesi biraz sürüyor ama kafaya takılcak kadar değil.

5- parmak izi okuyucusu yavaş falan çalışmıyor. Ben birkaç ayar çektim jet gibi şu an. Stok halinde ama biraz yavaş evet.

1-kasa esneme sorunu ilk aldığımda vardı. Telefon değişime gitti. Gelende de kamerasının yanında kapak tam oturmamış. Yeniden göndermeye üşendiğim için o halde kullanıyorum. Aralık çok geniş değil.

2- siyah renk aldım. Rengin esnemeyle alakası yok.

3-oyun çok oynuyorum telefonda 200+ saat Wild Rift 200+ saat PES 2021 oynadım. Peste orta ayarlar 60 FPS oynatıyor ancak belli bir süre sonra ısınıyor fark edilecek şekilde. Wild Rift sorunsuz oynanıyor. Performansı beni tatmin ediyoe gayet.

4- 6 aydır kullanıyorum kullanıma bağlı takılma 1-2 kere olmuştur anca o da beniö ha bire bir uygulamaya gir çık yapmamdan dolayı. Telefon biraz geç açılıp kapanıyor. Açıldığında kendine gelmesi biraz sürüyor ama kafaya takılcak kadar değil.

5- parmak izi okuyucusu yavaş falan çalışmıyor. Ben birkaç ayar çektim jet gibi şu an. Stok halinde ama biraz yavaş evet.

Hocam şarj konusunda nasıl hırzlı şarj, sarjın dayanıklılığı iyi mi?

Hocam şarj konusunda nasıl hırzlı şarj, sarjın dayanıklılığı iyi mi?
Şarj çok iyi gidiyor normal kullanımda mobil veri 90 hz açık sabah 8 de çıkardığımda akşam 7-8 gibi 20-25 kalıyor. Hızlı Şarj biraz zayıf ama iyi.

Yani ben arada oyun oynarım, kamerayı çok kullanmam ama iyi olsun, bir de uzun süre kullanacağım için yazılımı güncel olması lazım. Günlük kullanıcı olduğum için şarjı iyi dayanmalı ve hızlı şarj desteği olmalı.

Yani ben yakın bir zamanda alacağım A52 dersiniz değil mi?

Biliyorum hocam isteklerinizi, önceki konunuza tekrardan bir baktım.
Değişen pek bir şey yok aslında en mantıklı A52, alternatif olarak en mantıklısı mi 11 Lite sizin için.

Son düzenleme:
Hocam mi 11 Lite ve A52 arasında hangisi daha uzun ömür vadediyor? Yani hangisini daha uzun kullanırım?

A52 hocam.
Daha uzun güncelleme desteği ve daha stabil yazılım ile A52 daha iyi.

Ama aralarında devasa bir fark olmaz 1 yıl falan olur çünkü işlemcileri aynı :D
(SD 732g ile 720G neredeyse tamamen aynı işte boşuna tartışma çıkarmasın kimse :D)

A52 hocam.
Daha uzun güncelleme desteği ve daha stabil yazılım ile A52 daha iyi.

Ama aralarında devasa bir fark olmaz 1 yıl falan olur çünkü işlemcileri aynı :D
(SD 732g ile 720G neredeyse tamamen aynı işte boşuna tartışma çıkarmasın kimse :D)

Offf şimdi yine çelişkide kaldım :D şimdi bir taraftan sıkıntılı arayüzü olan mi 11 Lite var diğer yandan esneme sorunu olan bir a52. yani A52 diyorum ama o esneme sorunu beni tedirgin ediyor.

Offf şimdi yine çelişkide kaldım :D şimdi bir taraftan sıkıntılı arayüzü olan mi 11 Lite var diğer yandan esneme sorunu olan bir a52. yani A52 diyorum ama o esneme sorunu beni tedirgin ediyor.

Hocam A52 alın, eğer esneme çıkarsa ve değişimle falan uğraşmak istemezseniz iade edip Mi 11 Lite alırsınız.

Ayrıca Mi 11 Lite modelinin yazılımı X3 Pro, Redmi Note 9 serisi gibi kronik sıkıntı olan bir yazılım değil.
Cihazdaki MIUI sorunsuz çalışıyor fakat MIUI genel olarak One UI yazılımının gerisinde kalıyor.

Hocam A52 alın, eğer esneme çıkarsa ve değişimle falan uğraşmak istemezseniz iade edip Mi 11 Lite alırsınız.

Ayrıca Mi 11 Lite modelinin yazılımı X3 Pro, Redmi Note 9 serisi gibi kronik sıkıntı olan bir yazılım değil.
Cihazdaki MIUI sorunsuz çalışıyor fakat MIUI genel olarak One UI yazılımının gerisinde kalıyor.
Ben A52’ye karar verdim çok uzatmayacağım sanırım, bana göre bir cihazdır umarım esneme çıkmaz. Sizlere de teşekkür ederim bana vakit ayırıp sorularımı cevapladığınız için. İyi akşamlar.

Geri
Yukarı