Samsung A52'den daha iyi bir alternatif var mı?

90 Hz olarak tüm gün kullanarak günde ortalama 9 saat ekran süresi alıyorum hocam. Sizin telefonda sorun olmasın?
Hocam aslında cihaz 25W gibi iyi bir hızlı şarj desteğine sahip ancak kutudan 15W çıkıyor.
Kutu içeriği fark edeceğiniz üzere zaten çok dolu değil.

A72 modelini bu şekilde satmayı planlıyor Samsung sanırım (birkaç nokta daha üstünlüğü var tabii)

A52 yazılım ve güncelleme desteği ile daha uzun ömür vadediyor.
Büyük ihtimal A52 alacağım zaten cidden güzelmiş.

Büyük ihtimal A52 alacağım zaten cidden güzelmiş.
A52 gayet iyi bir telefon, üzmez. Fakat bu fiyata alınır mı bilmiyorum, ben aldığımda 3800 TL idi... Gerçi diğer telefonların da fiyatı arttığı için alınır diyeceğim.
Benim telefonda A52'nin klasik sorunu olan kasa açılma sorunu vardı, hafif te olsa. Sanırım yeni serilerde artık bu sorun yok fakat araştırın derim.

A52 gayet iyi bir telefon, üzmez. Fakat bu fiyata alınır mı bilmiyorum, ben aldığımda 3800 TL idi... Gerçi diğer telefonların da fiyatı arttığı için alınır diyeceğim.
Benim telefonda A52'nin klasik sorunu olan kasa açılma sorunu vardı, hafif te olsa. Sanırım yeni serilerde artık bu sorun yok fakat araştırın derim.
5 aydır araştırıyorum sanırım A52'ye karar verdim diğer rakiplerinden üstünlükleri fazla.

Hocam aslında cihaz 25W gibi iyi bir hızlı şarj desteğine sahip ancak kutudan 15W çıkıyor.
Kutu içeriği fark edeceğiniz üzere zaten çok dolu değil.

A72 modelini bu şekilde satmayı planlıyor Samsung sanırım (birkaç nokta daha üstünlüğü var tabii)

A52 yazılım ve güncelleme desteği ile daha uzun ömür vadediyor.
Konudan bağımsız ama sizce bu bütçede X3 GT nasıl bir tercih olur çünkü A52'nin fiyatı azalmak yerine artıyor. X3 GT şu an 4400 gibi bir fiyatta bulunabiliyor. Kamerası X3 Pro kadar kötü müdür ve yazılım dışında A52'ye göre eksikleri nelerdir? (Siz yetkili bir abiye benziyorsunuz ondan burada sordum😀)

Konudan bağımsız ama sizce bu bütçede X3 GT nasıl bir tercih olur çünkü A52'nin fiyatı azalmak yerine artıyor. X3 GT şu an 4400 gibi bir fiyatta bulunabiliyor. Kamerası X3 Pro kadar kötü müdür ve yazılım dışında A52'ye göre eksikleri nelerdir?

Kamera konusunda pek bir bilgim yok hocam ancak izlediğim testlerden anladığım kadarıyla X3 GT daha iyi bazı noktalarda.
Yazılım dışında A52'ye göre eksileri;
Ekran paneli, parlaklık, güncelleme desteği, kalınlık, kamera, su ve toza karşı koruma.

Performans (büyük bir fark var),disk hızı, hızlı şarj (burada da büyük bir fark var. A52 25W desteklemesine rağmen kutudan 15W çıkıyor. X3 GT ise 67W destekliyor ve kutudan da 67W çıkıyor) ve batarya noktasında ise X3 GT daha üstün.
Gündelik kullanım için A52 daha mantıklı.

(Siz yetkili bir abiye benziyorsunuz ondan burada sordum😀)

Yetkiliden kastınız moderatör ise yok hocam ben moderatör değilim :)

Kamera konusunda pek bir bilgim yok hocam ancak izlediğim testlerden anladığım kadarıyla X3 GT daha iyi bazı noktalarda.
Yazılım dışında A52'ye göre eksileri;
Ekran paneli, parlaklık, güncelleme desteği, kalınlık, kamera, su ve toza karşı koruma.

Performans (büyük bir fark var),disk hızı, hızlı şarj (burada da büyük bir fark var. A52 25W desteklemesine rağmen kutudan 15W çıkıyor. X3 GT ise 67W destekliyor ve kutudan da 67W çıkıyor) ve batarya noktasında ise X3 GT daha üstün.
Gündelik kullanım için A52 daha mantıklı.

Yetkiliden kastınız moderatör ise yok hocam ben moderatör değilim :)
Yok, her telefon postunun altında gördüğüm için öyle dedim 😀. Cevabınız için teşekkürler bu arada. Bu fiyat bandında gerçekten kafa karıştıran cihazlar var. Düne kadar A52 düşünürken şu an X3 GT düşünüyorum. Bakalım yarın ne olacak 😀

Yok, her telefon postunun altında gördüğüm için öyle dedim 😀. Cevabınız için teşekkürler bu arada. Bu fiyat bandında gerçekten kafa karıştıran cihazlar var. Düne kadar A52 düşünürken şu an X3 GT düşünüyorum. Bakalım yarın ne olacak 😀

Hocam eğer ki kamera sizin için önemliyse kesinlikle A52 alın.
Gündelik kullanıyorsanız da A52 daha mantıklı.
O saydığım çoğu özellik genelde oyunculara hitap ediyor.

Hocam eğer ki kamera sizin için önemliyse kesinlikle A52 alın.
Gündelik kullanıyorsanız da A52 daha mantıklı.
O saydığım çoğu özellik genelde oyunculara hitap ediyor.
Aslında çok fotoğraf çeken bir insan değilim ama gezdiğim, gördüğüm yerleri ve manzara fotoğrafları çekmeyi severim. X3 GT'nin ileriye dönük bir işlemcisi olması kafamı karıştırdı burada. İzlediğim videolarda da kamera konusunda (en azından beni) tatmin etti. Tasarım konusunda da X3 Pro kadar kötü değil. Günde çok fazla oyun oynamıyorum ama uygulamaları açarken bile 720G ile Dimensity 1100 arasında gözle görülür farklar var. Diğer önemli etken de 67 W hızlı şarjı oldu. A52'nin de fiyatı gün geçtikçe artarken X3 GT'nin indirimi uygun geldi. Tam oyuncu telefonu da aramıyorum aslında ama yine de kararsız kaldım.

Aslında çok fotoğraf çeken bir insan değilim ama gezdiğim, gördüğüm yerleri ve manzara fotoğrafları çekmeyi severim. X3 GT'nin ileriye dönük bir işlemcisi olması kafamı karıştırdı burada. İzlediğim videolarda da kamera konusunda (en azından beni) tatmin etti. Tasarım konusunda da X3 Pro kadar kötü değil. Günde çok fazla oyun oynamıyorum ama uygulamaları açarken bile 720G ile dimensity 1100 arasında gözle görülür farklar var. Diğer önemli etken de 67 W hızlı şarjı oldu. A52'nin de fiyatı gün geçtikçe artarken X3 GT'nin indirimi uygun geldi. Tam oyuncu telefonu da aramıyorum aslında ama yine de kararsız kaldım.

A52 öneririm hocam bende.

720G ve Dimensity 1100 arasındaki fark 720G zayıf olduğundan değil, Dimensity 1100 daha üst segment olduğundan kaynaklı.
Ama aslında X3 Pro ve X3 NFC modeline göre X3 GT modeli genele bakıldığında o kadar geri kalmıyor rakiplerinden.
Tercih edilebilir bir model.

Konudan bağımsız ama sizce bu bütçede X3 GT nasıl bir tercih olur çünkü A52'nin fiyatı azalmak yerine artıyor. X3 GT şu an 4400 gibi bir fiyatta bulunabiliyor. Kamerası X3 Pro kadar kötü müdür ve yazılım dışında A52'ye göre eksikleri nelerdir?
Donanım olarak X3 GT daha güçlü. Kamera olarak ise X3 GT, X3 Pro modeli gibi iyi bir kameraya sahip değil ama ondan biraz daha iyi. A52 modeline göre kamera olarak epey geride kalıyor. Ekran olarak da A52 daha iyi. Batarya performansları da A52 daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı