Samsung A70 Isınınca FPS Düşüyor

Developer Gamer

Zeptopat
Daha fazla  
Bende de A70 var aynı sorunu yaşıyorum. Geliştirici seçeneklerinden GPU Watch FPS, GPU load ve CPU loadı açtım oyun içi test ettim ilk 5-10 dakika işlemci ve grafik işlemcisi ikisi de %70 5-10 dakika sonra işlemci %60 grafik işlemcisi ise %20 oluyor ve bu sebeple 60'dan 30'a düşüyor ve oyunun tadı kalmıyor. Büyük ihtimalle telefonun ısınmasını önlemek için GPU ve CPU kullanımını azaltıyor bu sorunu çözmek icin saf Android'e geçmek lazım ama tek çözüm bu olmayabilir. Ayarlarda herhangi bir seçeneği olabilir. Aslında telefonun işlemci ve grafik işlemcisi PUBG için yeterli ama yazılım ile alakalı bir durum var lütfen işi bilen bir kişi varsa lütfen çözümünü söylesin. Teşekkürler saygılar.

Custom ROM veya kernel ile bu sorunu aşabilirsin ama ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.

Custom ROM ve kernel atarsan garanti gidiyor sakın unutma sorumluluk tamamen sana ait.

Benim telefonum(Xiaomi) stock ROM'da ısınınca LineageOS geçip en azından bir süre dayanmasını sağlamıştım örneğin mobil TFT oynarken 1 turda stock ROM ısınıyordu. Senin telefonun için hangisi iyi bilemiyorum bu adresten bütün Custom ROM'ları görebilirsin. Samsung Galaxy A70(XDA)

Şu an Android 9'a sürüm düşürme yapıyorum yazılım ile alakalı diye düşündüm(sonuç olumlu olursa dönüş yapacağım) İlginiz İçin teşekkür Ederim.

Normal, telefonu soğuk tutarak oynamanız lazım ya da root atıp vs o yolla kısıtlamayı kaldırılabilinir.

Yani telefonda aşırı bir ısınma söz konusu değil. Sıcaklık 30 ila 40 arası. Şu an orijinal stok ROM'un eski sürümünü atıyorum 9 Pie sürümünü bayada bir araştırdım inşallah olumlu sonuç alırız.:)

Son düzenleme:
Bende de aynı makine var, muhtemelen makine ısınınca işlemci frekansını falan düşürüyor.
Bende de aynı makine var, muhtemelen makine ısınınca işlemci frekansını falan düşürüyor.
20 dk sonra FPS bayağı düştü.
Screenshot_20220126-004343_MCVS.jpg
Screenshot_20220126-010127_MCVS.jpg

Son düzenleme:
Her telefonda var. Sıcaklık artınca işlemciden kısılması çok doğal. Telefona zarar gelmesin diye. Ekranınız kalıcı hasar görebilir, tavsiye etmem.

A70 aslında oyun için özelleştirilme yapılmış bir işlemci ile gelmesine rağmen üvey evlat muamelesi gördüğü için yaşadığınız olay normal. A50 bile daha fazla performans veriyor A70'ten. İlk çıktığında A70 60 FPS açıyordu oyun. Şimdi 40 FPS açamıyor oyunu.

Pubg de android 9 attıktan sonra tam tersi bi olay oldu android 11 de cpu %50-60 kullanirken android 9 da %5 kullanıyor android 11 de gpu %10 kullanırken android 9 da %50 gfx tool ile ayar yaptım oyun akıcılaşti 45-56 arası fps veriyor birazda olsa çözülmüş oldu ısı ise Max 40tan Max 46ya çıktı

Geri
Yukarı