Samsung A70 şarj olmuyor

dennyzi

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece %50 sarjı olan telefonumu sarja takmayı denedim ve olmadığını gördüm. Priz adaptör kablo hepsini değiştirdim fakat yararlı olmadı. Sonra sabaha kadar bekleyeyim düzelir belki dedim yok. İçine üfledim tozla da alakalı olduğunu sanmıyorum. Sonra sarjın ucu telefona takılıyken oynatmaya çalıştım ve sağa doğru ittirdiğimde şarj olduğunu gördüm. Şarj oluyor fakat bayağı yavaş 5 dakikada 2 şarj arttı normalde bayağı hızlı olur. Belli ki sokette yamulma kayma var. Sorum şu soketi eski haline evde getirebilir miyim? Ya da bir tamirciye götürsem yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Annemin de A70'i vardı oda durduk yere şarj almamaya başladı bir kere bıçak soktu düzeldi, 2 kez aynı sorunu yaşayınca telefon servisine götürdü orda şarj oldu. Sanırım kroniği bu telefonun. Yine bir telefoncuya götür olmadı soketi değişir.

Cihazı kapatın kısa devre koruması açılmış olabilir.
2dk sonra tekrar açın.

Geceden beri kapalı kaldı maalesef ondan olduğunu sanmıyorum.

Annemin de A70'i vardı oda durduk yere şarj almamaya başladı bir kere bıçak soktu düzeldi, 2 kez aynı sorunu yaşayınca telefon servisine götürdü orada şarj oldu. Sanırım kroniği bu telefonun. Yine bir telefoncuya götür olmadı soketi değişir.

Eklemeyi unutmuşum bundan bir 1 2 ay önce de aynı sorun olmuştu garantiye göndermiştim hem soketi hem bataryayı değiştirmişlerdi. Şimdi tekrar olmasını anlayamadım kaç yıldır kullanıyorum üst üste olması garibime gitti sanırım kullanım süresi bu kadar. Garantisinin de süresi yeni bitti servise göndersem 1 ay sonra geliyor zaten 1 ay sonra 12. sınıfa geçtiğim için tuşluya geçeceğim. Telefoncuya götüreyim olmadı internette de götürmeyin kaçak mal takarsa başka sıkıntılar çıkar falan diyor ama yapabileceğim çok da bir şey yok.

Geceden beri kapalı kaldı maalesef ondan olduğunu sanmıyorum.

Eklemeyi unutmuşum bundan bir 1 2 ay önce de aynı sorun olmuştu garantiye göndermiştim hem soketi hem bataryayı değiştirmişlerdi. Şimdi tekrar olmasını anlayamadım kaç yıldır kullanıyorum üst üste olması garibime gitti sanırım kullanım süresi bu kadar. Garantisinin de süresi yeni bitti servise göndersem 1 ay sonra geliyor zaten 1 ay sonra 12. sınıfa geçtiğim için tuşluya geçeceğim. Telefoncuya götüreyim olmadı internette de götürmeyin kaçak mal takarsa başka sıkıntılar çıkar falan diyor ama yapabileceğim çok da bir şey yok.
Aynı sorun zamanında arkadaşımda olmuştu sanırım bu telefonlarda kronik bir arıza

Geri
Yukarı