Samsung A73 5G alınır mı?

Leonardooo

Hectopat
1 ay önce Oppo A74 aldım ama beklentilerimi karşılamadı. Satıp daha üst segment bir telefon almayı düşünüyorum. Karşıma Samsung'a serisi çıktı. Sizce Samsung A73 nasıldır alınır mı?
Ayrıyeten telefon önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
S21 her ne kadar flagship olsa da ben A73 tercih ederdim. Tabi burada cihazlar arasındaki boyut farkını unutmayın.

S21 6.1, A73 6.7 inç

A72 kullanıcısı olarak A73 diyebilirim.

Ekran küçüklüğü sizin için bir önem teşkil etmiyorsa düşünmeden S21 alın geçin. Ekran da çok küçük değil bu arada, hatta tek el kullanımı için daha kullanışlı.

A72'den memnun musunuz hocam gözünüze çarpan herhangi bir sorunu var mı

Ben çok memnunum. 2021 de almıştım. 1 seneyi devirdim. S7'den geçmiştim. S7'yi de 2016'da almıştım. Neredeyse 5 yıl (2 defa pil değişimi yaptırdım) kullandım. Halen duruyor cihaz yedek olarak.

A72 de Takribi beni 4-5 yıl götürür diyorum. Şimdiye kadar gözüme çarpan bir problemi olmadı. Tek sıkıntısı ki o da çok problem değil, ekran altı parmak izi okuyucusu biraz yavaş. S7'ye göre ki onda donanımsal bir okuyucu vardı. Onun dışında performansından da memnunum.

İlk zamanlar boyutu sebebiyle alışamamıştım. Zaman zaman çok kullandığımda elimi-bileğimi yorduğu oluyor. Dile kolay 6.7".

Birisi orta diğeri üst segment telefon. Ekran boyutu nedeniyle birçok özellikten yoksun kalmayı tercih etmek saçmalık. (A73'e o kadar para verip üstüne aylık güvenlik güncellemesi alamıyorsunuz.)

Birisi orta diğeri üst segment telefon. Ekran boyutu nedeniyle birçok özellikten yoksun kalmayı tercih etmek saçmalık. (A73'e o kadar para verip üstüne aylık güvenlik güncellemesi alamıyorsunuz.)
Hocam arada neredeyse 1500-2000 TL var S21'i detaylı olarak incelemedim ama üstünkörü baktığımda bence 2000tl ye değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum ama dediğim gibi detaylı olarak bakmadım

-Ekran yenileme hızları ikisinin de 120 HZ
-Boyut olarak A73 daha iyi
-Batarya kapasitesi birinin 5000mah birinin 4000mah
-Depolama olarak A73 256GB, S21 128GB (opsiyonlar var mı bilmiyorum)
-S21 8K video çekebiliyor, A73 4K kişisel görüşüme göre 8K gereksiz en azından benim kullanımım için
-Kameraları 108MP ikisininde
-S21 İşlemci olarak daha iyi A73'ün işlemcisi biraz geri kalmış ama ne de olsa Snapdragon
-S21 Dynamic Amoled, A73 Süper amoled
-S21 Kablosuz şarj özelliği var ama şahsen kullanacağımı düşünmüyorum

Yani ikisi aslında rakip değil biri Amiral Gemisi biri Orta Segment ama A73 orta segment olduğu halde özellikleri bana göre çok iyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı