Samsung A73 vs. Oppo Reno 7 4G

Bütçe
9600
Ne açıdan? Reno 7 modelinden çok daha iyi bir telefon olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. Fiyatına göre iyi bir telefon değil A73 zaten. Sadece ikisi arasından çok daha iyi a73.

Çünkü IMEI'si gitmiş, sen gidip bunun üzerine yeni bir IMEI çakmışsın ve o nedenle o kadar de süre gitmiş.

Dostum IMEI falan basmadım 2 yıldır. Neyse bu konu fazla uzadı.

Ne açıdan? Reno 7 modelinden çok daha iyi bir telefon olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. Fiyatına göre iyi bir telefon değil A73 zaten. Sadece ikisi arasından çok daha iyi A73.
Evet ikisi arasında A73 tercih edilmeli ancak epey sitesinde açık ekran süresi ve ısınmadan şikayetçi oldukları kullanıcı yorumları vardı.
( O platformda da Samsung haterı çok tâbi.) 😀

OnePlus'ın gereksiz yere abartılan bir marka olduğunu düşünüyorum.
Hayır değil.

Cihazın altyapısı Oppo'nun elinden çıkmış, OS deseniz yine Oppo'nun kullandığı ColorOS'un temalarının değiştirilmiş hali.
OxygenOS, ColorOS ile birleşmedi tepkilerden sonra. Farklı arayüzler ayrıca. OxygenOS stabil, performanslı ve ColorOS kadar sade de değil.

Dostum IMEI falan basmadım 2 yıldır.
Senin basıp basmaman önemli değil, bunu yapan telefoncu. Senin uzun süre kullanmanın tek sebebi telefonun daha önce IMEI'sinin gitmesi ve bunun üzerine yeni bir IMEI klonlanması. Yeni IMEI'nin ne zaman kapanacağı tamamen belirsiz, gidip eski telefonlarından birinin IMEI'si atarsan çok uzun yıllarca kullanabilirsin.

Evet ikisi arasında A73 tercih edilmeli ancak epey sitesinde açık ekran süresi ve ısınmadan şikayetçi oldukları kullanıcı yorumları vardı.
Epey yorumlarını dikkate almam. Boş beleş tayfalar.

Hayır değil.

Oxygenos, ColorOS ile birleşmedi tepkilerden sonra. Farklı arayüzler ayrıca. Oxygenos stabil, performanslı ve ColorOS kadar sade de değil.

Senin basıp basmaman önemli değil, bunu yapan telefoncu. Senin uzun süre kullanmanın tek sebebi telefonun daha önce IMEI'sinin gitmesi ve bunun üzerine yeni bir IMEI klonlanması. Yeni IMEI'nin ne zaman kapanacağı tamamen belirsiz, gidip eski telefonlarından birinin IMEI'si atarsan çok uzun yıllarca kullanabilirsin.

IMEI klonlama derken telefon kendi kendine başka IMEI mi kullandı? Yoksa 2. SIM falan mı 2 IMEI olduğu için.

Epey yorumlarını dikkate almam. Boş beleş tayfalar.
Orası öyle hocam ama Exynoss işlemciyi de bilirsiniz; fazla güçlü. 😀

Bu arada S22 serisinin de FE varyantı çıkar mı önümüzdeki sene? S22 FE falan...
Seneye bu aylarda telefonu yenileyesim var eğer işe girersem, elimdeki A70 eskidi artık.

Her sim ayrı IMEI'ye sahip. Her iki IMEI'de aynı anda gitmez, birinci simin IMEI'si giderse eğer ki diğer simde RSA yoksa diğer hatta sim kartı takıp sıkıntısız kullanabilirsin. O da eğer sonra giderse yeniden IMEI atarsın olay bu kadar.

Orası öyle hocam ama Exynoss işlemciyi de bilirsiniz; fazla güçlü.
Exynos ne alaka? A73 SD işlemciye sahip.

Son düzenleme:
Her SIM ayrı IMEI'ye sahip. Her iki IMEI'de aynı anda gitmez, birin simin IMEI'si giderse eğer ki diğer simde RSA yoksa diğer hatta SIM kartı takıp sıkıntısız kullanabilirsin. O da eğer sonra giderse yeniden IMEI atarsın olay bu kadar.

Hocam yani yurt dışı almayayim mi?

Her SIM ayrı IMEI'ye sahip. Her iki IMEI'de aynı anda gitmez, birin simin IMEI'si giderse eğer ki diğer simde RSA yoksa diğer hatta SIM kartı takıp sıkıntısız kullanabilirsin. O da eğer sonra giderse yeniden IMEI atarsın olay bu kadar.

Ben şöyle zannettim araba alındığında KDV ve ÖTV'sini verdiğimde TR kullanabiliyoruz ama telefonda böyle bir sistem yok galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı