Samsung Akıllı Telefon Pazarındaki Liderliğini Koruyabilecek mi?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
samsung akıllı telefon

Strategy Analytics tarafınca yayınlanan raporla beraber akıllı telefon pazarındaki son durum gözler önüne serildi. Rapora göre Samsung akıllı telefon pazarında yeniden liderliği ele geçirecek. Araştırma şirketi Strategy Analytics, akıllı telefon sektörü için yeni bir rapor yayınlandı. Yayınlanan raporla beraber koronavirüs salgını sonrasında daralan pazarın son durumunu gözler önüne seren araştırma şirketi, aynı zamanda pazardaki rekabetle […]

Devamı: Samsung Akıllı Telefon Pazarındaki Liderliğini Koruyabilecek mi?
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Samsung M ve A serisinde kullandıkları polikarbon ve CGG 3 yüzünden alt segment telefonlarına yaklaşmıyorum. Sırf marka ismi var diye yüksek kar marjı koyuyorlar. Halbuki alt-orta segment telefonlarına aynı fiyattaki rakiplerinde daha yüksek malzeme kalitesi var. Bunu sürdürmeye devam ederlerse ben almamaya devam edeceğim ancak piyasaya baktığımızda hala alt-orta segment için üstünlüğünü koruyor. Üst segment için eleştiri ise telefonları pahalı çıkartıyorlar ve Apple yeni telefon çıkardığında hemen fiyat indiriyorlar. İnsanlar bu yüzden Samsung üst segment telefonlara yaklaşmıyorlar.

Son düzenleme:
Samsung M ve A serisinde kullandıkları polikarbon ve CGG 3 yüzünden alt segment telefonlarına yaklaşmıyorum. Sırf marka ismi var diye yüksek kar marjı koyuyorlar. Halbuki alt-orta segment telefonlarına aynı fiyattaki rakiplerinde daha yüksek malzeme kalitesi var. Bunu sürdürmeye devam ederlerse ben almamaya devam edeceğim ancak piyasaya baktığımızda hala alt-orta segment için üstünlüğünü koruyor. Üst segment için eleştiri ise telefonları pahalı çıkartıyorlar ve Apple yeni telefon çıkardığında hemen fiyat indiriyorlar. İnsanlar bu yüzden Samsung üst segment telefonlara yaklaşmıyorlar.
Dediğine göre Samsung telefon satmıyor? Alt-orta segmentin galibi Huawei dünyada, bizim ülkemizde Xiaomi. Üst segment direkt iPhone serisi, e Samsung ne satıyor? Lütfen mantıklı eleştiri.

Geri
Yukarı