Samsung Ative Smart PC Pro 700t High Sierra kurulum hatası

Serjez

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle birkaç gün önce başka bir siteden(Türk) High Sierra Clover kurulum imajını indirmiştim sonrasında Mac'ı yükleyip kurulumun ikinci aşamasına geçtim bin bir türlü hatalar aldım bu hataları o siteye bile yazdım ama yardımcı olamadılar, CPU not supporteddan tut, randomseede kadar ama ben bu hataların hepsini bir şekilde çözdüm sonrasında ekte de belirttiğim gibi bir hata almaya başladım. Kanımca yine driverlarla alakalı bir sorun ama ben burada hatanın görseliyle EFI dosyamı size sunacağım umarım yardımcı olabilirsiniz :)

Sistem özellikleri:
-Intel HD Graphics 3000 (1920*1080) (başka bir ekran kartı yok)
-Intel i5(1.4 GHz)
-4 GB RAM.
-64 GB SSD.

Şu anda içinde sadece kurulu macOS var. (Belirttiğim gibi ikinci kurulum aşamasındayım ilkini yükledim.) İçinde Windows bulunmamakta.
Bilgisayar modeli başlıkta da belirttiğim gibi Samsung ative Smart PC Pro 700t.
Bu bilgisayar aslında bir tablet/laptop, belki de kurulumu bu yüzden bu kadar zordur ama yabancı kaynaklarda bu bilgisayarı kullanan herkes High Sierra'yı kurmayı başarmış, bu gruba ben de dahil olmak istiyorum yardımlarınızla :)
EFI dosyam: EFI

Dosya Ekleri

• Hata.jpg
    Hata.jpg
    229,9 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sizin yapmanız gerekenleri Config dosyasına işledim merak etmeyin direkt kurulum geçin.
Yok hocam yanlış anladınız :D Hani yeniden kurulumu nasıl yapıcam onu bilmiyorum. Boot Recovery desem debug hatası, boot macOS install desem panic report hatası. Buradan nasıl yeniden kuruluma geçeceğimi bilmiyorum. Kusura bakmayın ilk hackintosh'um da :D

Yok hocam yanlış anladınız :D hani yeniden kurulumu nasıl yapacağım onu bilmiyorum. Boot Recovery desem Debug hatası, Boot macOS install desem panic report hatası. Buradan nasıl yeniden kuruluma geçeceğimi bilmiyorum. Kusura bakmayın ilk Hackintosh'um da :D

Önemli değil. İlk başladğımda tüm hocaları deliye çevirmiştim :D
panic veriyorsa üstlerde bir yerde last loaded kext gibi bir yazı olması lazım orada ne yazıyor?

Önemli değil. İlk başladğımda tüm hocaları deliye çevirmiştim :D
panic veriyorsa üstlerde bir yerde last loaded kext gibi bir yazı olması lazım orada ne yazıyor?
Eyvallah hocam, bugün bu işi çözecekmişiz gibi hissediyorum. Hadi İnşallah :D
Buyurun hocam bu yazıyor;

Dosya Ekleri

• IMG_20210528_164409.jpg
    IMG_20210528_164409.jpg
    226,2 KB · Görüntüleme: 17
Eyvallah hocam, bugün bu işi çözecekmişiz gibi hissediyorum. Hadi inşallah :D
buyurun hocam bu yazıyor;

BIOS ayarlarınızı bir kontrol eder misiniz hocam UEFI kullanıyorsanız kapatın ben 3 tane Samsung laptopumda UEFI kullandım ve gerçekten Samsung + UEFI = çöp. Legacy ile deneme yapın. Zaten Legacy'de ise Clover ekranındayken bir kez F11 tuşuna basın. Ekran gidip gelecek değişik bir şey olacak anlarsınız zaten olmazsa FN ile yapmayı deneyin. Yine olmazsa ben EFI'de bir düzenleme yapacağım.

BIOS ayarlarınızı bir kontrol eder misiniz hocam UEFI kullanıyorsanız kapatın ben 3 tane Samsung laptopumda UEFI kullandım ve gerçekten Samsung + UEFI = çöp. Legacy ile deneme yapın. Zaten Legacy'de ise Clover ekranındayken bir kez F11 tuşuna basın. Ekran gidip gelecek değişik bir şey olacak anlarsınız zaten olmazsa FN ile yapmayı deneyin. Yine olmazsa ben EFI'de bir düzenleme yapacağım.
Hocam BIOS'umda Legacy ayarı yok, bu konunun 1 veya 2. sayfası olması lazım orada BIOS ayarlarımı gösteriyorum ama yinede ben UEFİ'den CSM'ye çektim ayarı öyle deneme yaptım boot USB Driver dediğimde ekran karardı ve öyle kaldı. Clover ekranına gidemedim.
Birde siz de bilirisiniz bu panic hatası configden dolayı kaynaklanıyormuş galiba, forumlarda hep config dosyasını değiştirip çözüm yapıyorlar.
(Bu arada F11 ve FN+F11 olayını da denedim hala sonuç aynı.)

Hocam BIOS'umda legacy ayarı yok, bu konunun 1 veya 2. sayfası olması lazım orada BIOS ayarlarımı gösteriyorum ama yine de ben UEFI'den CSM'ye çektim ayarı öyle deneme yaptım Boot USB driver dediğimde ekran karardı ve öyle kaldı. Clover ekranına gidemedim.
Bir de siz debilirisiniz bu panic hatası Config'den dolayı kaynaklanıyormuş galiba, forumlarda hep Config dosyasını değiştirip çözüm yapıyorlar.
(Bu arada F11 ve FN+F11 olayını da denedim hala sonuç aynı.)

Tamam hocam müsait olur olmaz bakacağım şu an derslerim varda :D

Dosya Ekleri

• IMG_20210528_210927.jpg
    IMG_20210528_210927.jpg
    216,3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210528_211435.jpg
    IMG_20210528_211435.jpg
    231,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hocam UEFI'den denedim bu yazıda tıkandı.(1. görsel)
(CSM'de durum yine aynı siyah ekran)

Hocam bir de 2. deneyişimde şu oldu sanırım sorunu bulduk; VirtualSMC.(2. görsel)
Kesinlikle o configin yedeğini alın hocam bunu tekrar deneyin. (Link değişmiyor config değişiyor xd. Eğer bu olmazsa yedek aldığınızın adını config.plist yapıp VirtualSMC silip deneyin.)

Geri
Yukarı